لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

فرش ماشینی کاشان یا فرش ماشینی مشهد

carpet-machine-kashan.jpg

تولید کنندگان فرش های ماشینی در شهرهای مختلف پراکنده هستند و برخی از شهرها هستند که جزء شهرهای برتر در تولید فرش ماشینی هستند . کاشان و مشهد دو قطب مهم در تولید فرش ماشینی هستند که توانسته اند بهترین محصولات را تولید کنند . بسیاری از کارخانجات ، با تبلیغات بسیار قوی سعی دارند تا برتری فرش مشهد را نسبت به فرش های کاشان اثبات کنند . در حالی که شهرستان کاشان ، با بافت قالی های دستباف و به دنبال آن محصولات ماشینی ، تجربه بسیاری در تولید فرش دارد . ما با بیان ویژگی های فرش کاشان سعی داریم تا به سوال برخی از خریداران که می گویند فرش ماشینی کاشان یا فرش ماشینی مشهد بخرم ، پاسخگو باشیم .
مقاله مرتبط : فرش ممتاز کاشان
ویژگی های فرش ماشینی کاشان
یکی از مواردی که گرایش خریداران را به خرید فرش های ماشینی کاشان زیاد کرده است ، طرح ها و نگاره های این محصولات است که الهام گرفته از قالی های دستباف کاشان است . با وجود مدرنیته شدن دکوراسیون ها ، هنوز گرایش خریداران به طرح های سنتی و اصیل ایرانی کمرنگ نشده است و ایرانیان شیفته طرح ها و نگاره های اصیل و سنتی ایرانی هستند . طرح های ترنج همراه با لچک و حاشیه ، طرح های افشان ، طرح شکارگاه ، خشتی از طرح های معروف فرش های ماشینی کاشان می باشد . برخی از این طرح ها به دلیل ریز نقش بودن و شلوغ بودن باید به صورت شانه و تراکم بالا بافته شود تا طرح و نگاره به خوبی به نمایش داده شود . به همین دلیل تولید کنندگان با استفاده از تکنولوژی جدید و وارد کردن دستگاه های بافت مدرن و پیشرفته ، فرش های 1200 شانه و 1000 شانه را تولید کردند تا بسان قالی های دستباف باشد و به همین دلیل توانستند ریزترین طرح و نگاره های الهام گرفته از نقشه ها دستباف را به صورت فرش ماشینی کاشان به تصویر بکشند و علاقه مندان به طرح های اصیل و سنتی ایرانی را به سمت خود بکشانند .
برای دیدن انواع فرش 1200 شانه کاشان کلیک کنید .
برای دیدن انواع فرش 1000 شانه کاشان کلیک کنید .
فرش های دستبافتگونه کاشان ، به دلیل تعداد بالای گره در عرض و طول قالی ، از ظرافت و زیبایی و انسجام برخوردار می باشند . طرح های فرش های کاشان ، برگرفته از هنر دستان نقشه کشان قدیم این شهرستان بوده است و طراحان جدید با استفاده از نقشه های کهن و اصیل و تلفیق آن با نقشه های جدید ، اقدام به طراحی نقشه می کنند که به هیچ عنوان کپی نیست . امروزه بیشتر تولید کنندگان این شهرستان ، تولید فرش های 1200 شانه و 1000 شانه و فرش های 700 شانه را انجام می دهند تا بتوانند مشتریان را از سراسر دنیا به سمت خود جذب کنند . بالا بودن شانه و تراکم ، نشان دهنده دستگاه های پیشرفته موجود در آن کارخانه و طراحان زبر دست است . تولید محصولات 500 شانه با دستگاه های قدیمی برای هر تولید کننده ای آسان است ولی تولید فرش های 1200 شانه و 1000 شانه مستلزم وجود دستگاه های hcix2 از شرکت وندویل بلژیک است .
قالی های دستباف کاشان تولید شده با الیاف طبیعی پشم و کرک هستند که این الیاف عایق های بسیار خوبی در برابر گرما و سرما می باشند . با آغاز تولیدات فرش ماشینی کاشان ، تولید کنندگان به این فکر افتادند تا محصولات ماشینی را با الیافی شبیه الیاف قالی های دستباف تولید کنند . بسیاری از آنها از الیاف پلی استر و نایلونی استفاده کردند که بسیار بی کیفیت بود و خریداران از کیفیت محصولات و پرزدهی بالا ناراضی بودند . آن ها به این نتیجه رسیدند که الیاف آکریلیک را در بافت فرش های کاشان به کار گیرند و بدین صورت کیفیت محصولات بالا رفت و فرش های کاشان علاوه بر داشتن طرح و نگاره های زیبا ، با الیاف خیلی مرغوب  آکریلیک بافته شدند که محصولات بافته شده با این الیاف ، دارای مقاومت بسیار زیادی شدند . این تولید کنندگان با بالابردن تعداد رنگ ها و با استفاده از الیاف آکریلیک در بافت نخ خاب و پنبه در بافت نخ تار و پود و با دستگاه های وارد شده از شرکت وندویل ، زیباترین و باکیفیت ترین فرش های ماشینی را تولید کردند . اما تولید این فرش های ماشینی و عرضه آن به بازار فرش هزینه بسیاری را برای تولید کننده به وجود می آورد .
قیمت فرش ماشینی کاشان
یکی از برتری های فرش کاشان نسبت به فرش مشهد این است که تولیدکنندگان کاشانی ، بهترین فرش ماشینی را با بهترین قیمت ارائه می دهند . عده ای از خریداران به دلیل ارزانتر بودن فرش های ماشینی کاشان نسبت به دیگر شهرها بر این باورند که محصولات تولید شده در این منطقه ، با الیاف نامرغوب و دستگاه های قدیمی بافته شده است . ولی سیاست اصلی تولید کنندگان این شهرستان بر پایه فروش مستقیم فرش کاشان است . آن ها فرش کاشان را به صورت حضوری یعنی حضور مستقیم مشتری در کارخانه و یا به صورت اینترنتی به فروش می رسانند . در فروش اینترنتی فرش کاشان و فروش حضوری ارتباط مشتری با تولید کننده است و هیچ واسطه ای در این میان وجود ندارد و تولید کننده به دلیل عدم پرداخت هزینه های اضافی مجبور نمی شود تا بر قیمت فرش کاشان بیفزاید .
پس می توان گفت که فرش های کاشان علاوه بر داشتن زیبایی و کیفیت ، از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند .
شرکت دیوان یکی از برترین تولید کنندگان در شهرستان کاشان است . این شرکت ، الیاف اولیه مرغوب را به صورت عمده خریداری می کند و با استفاده از دستگاه hcix2 شرکت وندویل و با استفاده از طرح های بهترین طراحان ایرانی ، فرش های 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه را تولید می کند . قالی های ریز بافتی که بسان قالی های دستباف در دکوراسیون جلوه گر می کنند .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش 1200 شانه به قیمت درب کارخانه
چند توصیه برای خرید فرش 1200 شانه
فرش ماشینی ظریف 1200 شانه
توصیه هایی مهم در مورد انتخاب فرش ماشینی
فرش 1200 شانه طرح جدید
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi