لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

خرید فرش ارزان و درجه یک با قیمت تولیدی

buy-classy-cheap-carpet.jpg

تعجبی نخواهد داشت که هنگام خرید هر محصولی ، از فرش ماشینی گرفته تا سایر کالا ها نسبت به قیمت محصول و بهایی که باید بابت آن پرداخته شود بررسی کنید وخریداران هنگام خرید به دنبال محصولی باشند که در عین داشتن قیمت ارزان و مناسب ویژگی های کیفی و ظاهری مناسبی هم داشته باشد . فرش های ماشینی از مهمات هر خانه بشمار رفته و سکونت و قابلیت اسکان هر فضایی بدون داشتن کف پوش مناسب زیر سوال خواهد رفت .
نقش کف پوش به حدی مهم است که انسان ها حتی در اولین خانه های خود که همان غار ها بوده اند به دنبال کف پوش جهت عایق کردن خانه و محافظت در برابر حشرات و جانواران بوده اند . کف پوش های ابتدایی از شاخ و برگ درختان و پوست حیوانات شکاری بوده اند . پس از آنکه دامداری و پرورش حیوانات به عنوان شغل برگزیده شد ، استفاده از پشم هم نوعی کف پوش محسوب شد . ریسیدن پشم و بافت دستبافته ها اولین رگه های تولید فرش را پایه گذاری نمود . هنر بکار رفته در تولید یک تخته فرش ماشینی خصوصا از نوع دستبافت بسیار با ارزش بوده و زیبایی موجود در طرح و نقش فرش ها را نمی توان با هیچ چیز دیگری جایگزین نمود .
اینکه فرش های ماشینی نسبت به هر محصول دیگری گران قیمت تر و پر بها تر می باشد بر کسی پوشیده نیست اما تفاوت قیمت فرش های ماشینی در طرح ها ، کیفیت ها و انواع مختلف هم قابل توجه بوده و حتی روش خرید هم می تواند در تعیین قیمت فرش موثر باشد . بهایی که هر خریدار بابت فرش ماشینی می پردازد آنقدری خواهد بود که سهم مهمی در بودجه خانوار داشته باشد . گاها بهای فرش ماشینی از توان مالی خریداران خارج بوده و خریدار ناچارا برای آنکه محصولی ارزان تر خریداری نماید به کیفیت ها پایین تر روی می آورد . حال آنکه اگر خریداران از روش خرید ارزان قیمت و این موضوع که می توان فرش درجه یک را به قیمت تولیدی خریداری کرد مطلع باشند ، لزومی به خرید محصولات بی کیفیت نخواهد بود .
در مقاله حاضر بیش از هر چیز در پی معرفی روش ها و راهکارهایی هستیم که توان خرید فرش ارزان و درجه یک با قیمت تولیدی را به خریداران می دهند . بهتر است قبل از هر چیز کاملا در مورد روش های خرید ، تکنیک های لازم جهت خرید ارزان قیمت و حتی نحوه قیمت گذاری آشنا شده و سپس با توجه به خرید فرش ارزان و درجه یک با قیمت تولیدی اقدام نماییم .
خرید فرش ارزان و درجه یک با قیمت تولیدی
فرش های ماشینی درجه یک را می توان به قیمت ارزان خرید ، اگر جهت خرید از روش های مستقیم استفاده نمود . روش های مستقیم روش هایی هستند که در آن ها واسطه وجود نداشته و خریداران مستقیما فرش مد نظر را از تولید کننده خریداری می کنند . در روش خرید مستقیم هیچ واسطه ای وجود نداشته و مسیر عرضه کوتاه ترین حد ممکن راتجربه خواهد نمود .  در میان روش های خرید مستقیم فرش هم خرید به روش اینترنتی نسبت به سایر روش ها کارآمد تر و به صرفه تر خواهد بود . ارزان بودن خرید در فروشگاه های اینترنتی تنها به داشتن قیمت تولیدی محدود نشده و به علت استفاده از خدمات ویژه مقرون به صرفه تر خواهد بود . تحویل فرش درب منزل و داشتن گارانتی و عدم نیاز به صرف هزینه و رفتن به بازار های فیزیکی از دیگر مواردی ست که خرید فرش درجه یک را ارزان و به صرفه می نماید .
کارخانه بزرگ دیوان توانسته است فرش های ارزان درجه یک را به قیمت تولیدی عرضه کند . بسیاری از تولید کنندگان هستند که محصولات بی کیفیت را با قیمت ارزان عرضه می کنند . در این محصولات کیفیت پایین و استفاده از الیاف نامرغوب ، دلیل ارزان بودن است ولی کارخانه فرش دیوان ، توانسته است فرش های درجه یک را با قیمت تولیدی ارائه دهد و این رمز موفقیت این کارخانه می باشد . این کارخانه خرید فرش ارزان و درجه یک را برای مشتری با عرضه مستقیم محصولات پدید آورده است .عرضه مستقیم شامل حضور در کارخانه و یا فروش اینترنتی می باشد .
فرش درجه یک
 خرید فرش درجه یک با قیمت ارزان برای خریداران مهم است چراکه خرید محصولات درجه دو و سه و فرش های بی کیفیت بدون هیچ مشکلی در قیمت های ارزان اتفاق می افتد . اما مهم آن است که خریداران بتوانند محصولی ناب که در بازارهای فیزیکی به قیمت گزاف به فروش می رسد را به قمیت ارزان و اصطلاحا به قیمت تولیدی یا کارخانه خریداری نمایند .
فرش ها در پنج رده دسته بندی می شوند . فرش های درجه یک بهترین محصولات و فرش های درجه پنج بی کیفیت ترین فرش ها هستند . به هر میزان که فرش در داشتن ویژگی ها به محصولات درجه یک شبیه تر باشد ، بهتر و مرغوب تر و هر اندازه به سمت فرش های درجه پنج حرکت کند ، فرش بی کیفیت تر خواهد بود . عموم فرش های تولید شده در شهر کاشان فرش های درجه یک هستند . بررسی این محصولات می تواند بهتر از هر چیزی ما را با شناخت در این مورد روبرو نماید . ویژگی مهم فرش های درجه یک شامل :
1-اولین موضوعی که به کیفیت و درجه بندی فرش مربوط می باشد ، الیاف و مواد اولیه است . مواد اولیه مرغوب می توانند فرش های مرغوب را تولید نموده و مواد اولیه بی کیفیت ، بی شک به تولید فرش های بی کیفیت منجر خواهند شد . در کنار الیاف ، دستگاه بافت هم مهم بوده و تکنولوژی بالای بکار رفته در بافت فرش دلیلی بر داشتن فرشی مرغوب و با کیفیت خواهد بود .
2- در سایز و ابعاد از پیش تعیین شده تولید می شوند و اختلاف سایز با ابعاد استاندارد بیش از چند سانتی متر در فرش های درجه یک وجود ندارد .
3- رنگ و طرح و بافت در فرش های مد نظر قرینه بوده و به عبارتی تمامی نگاره ها در چهار وجه فرش دقیقا تکرار می شوند .
4- سوراخی یا پارگی در فرش های درجه یک دیده نشده و هیچ گونه نخ دررفتگی که عامل این موضوع می باشد نخواهیم داشت .
5- مهم نیست که فرش های درجه یک در چه شانه و تراکمی تولید شده و دارای چه میزان رنگ در بافت هستند ، اما مهم است که طرح و نقش بافته شده با میزان شانه و تراکم هماهنگی داشته باشد و تنوع رنگی موجود با هارمونی همراه باشد . داشتن تنوع اندک اما هماهنگ و چشم نواز بر تنوع زیاد رنگ هایی که دارای عدم هارمونی هستند ترجیح داده خواهد شد .
6- فرش های ماشینی درجه یک در شرایط معین عموما گران قیمت تر از محصولات درجه دو و سه همسان خود هستند اما هر فرش گران قیمتی با کیفیت نخواهد بود و از طرف دیگر هر فرشی که با قیمت مناسب عرضه می شود الزاما بی کیفیت تلقی نخواهد شد . موارد مهمی بر قیمت فرش اثر دارند که تولید کنندگان می تواند با بکار گیری هرکدام از ان ها در تولید فرش درجه یک ارزان کوشا باشند .

موارد موثر بر قیمت فرش ماشینی
ده ها دلیل مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد که در تعیین قیمت فرش ها موثر هستند . دلایلی که می تواند ریشه در کیفیت داشته باشد یا کاملا بی ارتباط با آن باشد . می تواند منطقی باشد و بر پایه تئوری های اقتصاد بنا شده باشد و یا می تواند بدون داشتن دلیل و منطق صرفا به جهت سودجویی صورت گرفته باشد .
موارد زیر بیش از هر چیز تعیین کننده قیمت فرش خواهند بود :
1- میزان و کیفیت مواد اولیه : هرچه حجم بیشتری از مواد اولیه با کیفیت تر در تولید بکار گرفته شوند ، محصول گران تر خواهد بود . این کیفیت شامل مقاومت الیاف ، استحکام و حتی کیفیت رنگ هم خواهد بود .
2- طرح و نقشه : فرش هایی که در خود طرح های شلوغ تر و نگاره های بیشتری دارند نسبت به فرش های خلوت تر گران تر هستند . فرش های تک رنگ ارزان ترین محصولات بوده و فرش هایی که دارای طرح های سنتی پیچیده هستند قیمت بالاتری به خود اختصاص می دهند . داشتن طرح خلوت از مواردی است که در ارزان تر بودن فرش های ماشینی 700 شانه موثر بوده در حالی که به کیفیت بافت مربوط نخواهد شد .
3- شانه و تراکم : فرض غلط عموم این است که شانه و تراکم بر کیفیت و درجه بندی اثر دارد ؛ درحالی که چنین نیست و فرش ها با هر شانه و تراکمی می توانند درجه یک باشند . اما فرش های پرشانه و پر تراکم مانند فرش های 1200 شانه گران تر از فرش های 700 شانه هستند چراکه در زیبایی سرآمد می باشند و این موضوع از کیفیت کاملا مبرا ست .
4- روش خرید : هرچه مسیر عرضه فرش طولانی تر باشد و محصول از هنگام خروج از کارخانه تا رسیدن به دست مشتری معاوضات بیشتری را تجربه کند ، با قیمت بالاتری در بازار عرضه خواهد شد . و این موضوعی است که می توان جهت خرید فرش ارزان و درجه یک با قیمت تولیدی مورد تجدید نظر قرار بگیرد .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
خرید اینترنتی فرش همراه با ارسال رایگان
تراکم فرش
بررسی قیمت فرش 1200 شانه
صادرات فرش به امارات
فرش مدرن جدید
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi