لوگوی فرش ماشینی
جستجوی فرش براساس رنگ

فرش کهنه نما چیست ؟

buy-old-machine-carpet.jpg

فرش کهنه نما ، به فرش های قدیمی دستباف و عتیقه شباهت بسیاری دارد و فرش هایی که در آن کهنگی و رنگ پریدگی از ویژگی های بارز آن است و تولید کنندگان طی فرآیندی فرش های بافته شده و نو را بعد از تولید ، کهنه می کنند تا به قالی های عتیقه دستباف شباهت داشته باشد . بسیاری از افراد ، این قالی های کهنه را به دیوار آویزان می کنند و از زیبایی آن بهره می برند . فرش ماشینی طرح کهنه ، برای علاقه مندان به قالی های با اصالت و عتیقه است و تمایز آن با قالی های دستباف قدیمی بسیار سخت است .
فرش کهنه نما چیست ؟
فرش طرح کهنه و یا وینتیج ، در صنعت فرش ماشینی جایگزین فرش های با قدمت بالا شده است که به آن پتینه نیز گفته می شود . قالی های دستباف قدیمی برای ایرانیان قدمت و ارزش بسیاری دارد و تولید کنندگان با توجه به محبوبیت این قالی های عتیقه ، اقدام به تولید فرش های طرح کهنه کردند تا بتوانند نیاز این دسته از افراد را پاسخگو باشند . وینتیج ، به فرشی گفته می شود که از روش های مختلف فرش را کهنه جلوه می دهند تا بسان فرش های عتیقه شود که در آن ساییدگی و پاخور شدن دیده می شود . فرش های کهنه نما نمونه ای از فرش های صادراتی می باشد . به خاطر شباهتی که به فرش های قدیمی دارد به کشورهای اروپایی و عربی صادر می شود . قیمت فرش کهنه نما که قابل مقایسه با قالی های دستباف قدیمی نیست ، از مزیت های این محصولات ماشینی است . قالی کهنه نما برای کسانی است که به سنت و اصالت ایرانی اهمیت زیادی می دهد . وزن پایین این فرش های ماشینی از دیگر مزیت های آن است .
تولید فرش کهنه نما
روند تولید این محصولات ماشینی همانند دیگر فرش های ماشینی می باشد . بعد از بافت ، تولید کننده عمل دواشور کردن را انجام می دهد . در این فرآیند ، هیپوکلریت کلسیم که پودر سفید گری است برای دواشور کردن فرش استفاده می شود . نام دیگر این فرآیند ، کلرینه کردن است و بعد از این فرآیند ، الیاف حالت صیقلی و درخشانی خود را از دست می دهد .
فرش کهنه نما در دکوراسیون
در پذیرایی های بزرگ ، استفاده از چند فرش کهنه نما با طرح های کلاسیک و یا مدرن جلوه خاصی دارد و فضا را از یکنواختی در می آورد . قالی های کهنه نما با طرح های مدرن برای دکوراسیون های مدرنیته و قالی های طرح کهنه با طرح های سنتی برای دکوراسیون های سنتی مناسب است . قالی های کوچک کهنه نما ، برای آویز در دکوراسیون های مجلل ، معرکه است .
بهترین فرش کهنه نما
این محصولات ماشینی ، اگر با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده باشد ، کیفیت بالایی پیدا می کند . الیاف آکریلیک در برابر شست وشو مقاوم است و از آنجایی که عمل دواشور کردن برروی این فرش های وینتیج انجام می شود ، الیاف مورد استفاده در این محصولات ، باید مرغوب و باکیفیت باشد تا در حین فرایند کهنه کردن ، الیاف آسیب نبینند .
خرید فرش کهنه نما
شرکت دیوان ، یکی از بزرگترین کارخانجات فرش ماشینی کاشان می باشد که توانسته است با تولید انواع متنوع فرش های ماشینی در ابعاد و مدل های مختلف ، نظر دیگر کشورها را به خود جلب کند . این شرکت ، بزرگترین تولید کننده فرش های صادراتی می باشد . فرش های کهنه نما یکی از محصولات صادراتی این کارخانه می باشد که در طرح های سنتی و مدرن ارائه می دهد . از ویژگی فرش های کهنه نمای این شرکت ، شانه 1200 و تراکم 3600 است که با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده است و پنبه در بافت نخ تار و پود آن است . طرح های اصیل ایرانی به کار رفته در این فرش های وینتیج ، نشان از طراحان خبره و زبر دست است . از طرح های پرفروش این فرش های طرح عتیقه ، می توان نام برد :
طرح نیکا که یک از طرح های سنتی قالی های دستباف می باشد
طرح دیان که همان طرح ریز ماهی است
طرح گلوریا یکی از زیباترین طرح های سنتی با ترنج مرکزی است .
معدود کارخانجاتی هستند که می توانند این فرش های طرح کهنه را تولید کنند . این شرکت برای دسترسی آسان علاقه مندان به فرش های وینتیج ، اقدام به فروش اینترنتی این محصولات کرده است تا علاقه مندان بتوانند به راحتی به این فرش های مورد علاقه شان دسترسی پیدا کنند . خرید حضوری و خرید اینترنتی ، در خدمت هموطنان می باشد .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
خرید مستقیم فرش های 1200 شانه
انواع فرش 1200 شانه
فرش ماشینی 700 شانه
خرید فرش 700 شانه از کارخانه فرش کاشان
تولید فرش های ماشینی سفارشی
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi