لوگوی فرش ماشینی
جستجوی فرش براساس رنگ

چند توصیه برای خرید فرش 1200 شانه

داشتن کف پوش خانه را برای سکونت و فضا را برای استفاده مناسب می کند . انواع مختلفی از کف پوش ها در بازار قابل تهیه است ، سرامیک ، پارکت ، قالی ، گلیم ، جاجیم و .... در بین انواع کف پوش ها فرش و قالی برای خانه ایرانیان به عنوان محبوب ترین کف پوش ها فروش فوق العاده ای به خود اختصاص داده اند . در ایران خانه ای را نمی توان یافت که حداقل چند تخته فرش در آن پیدا نشود . این موضوع تولید کنندگان را بر ان داشته است تا با تولیدات متنوع فرش و قالی دست خریداران را در پوشش خانه باز گذارند . فرش ها از جهت مختلفی از جمله شانه و تراکم ، طرح و رنگ ، اندازه و سایز ، دستگاه بافت و ... قابل تقسیم بندی هستند .
بر اساس شانه و تراکم از ابتدا تا کنون شاهد تولید فرش های 350 شانه ، 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و حتی 1500 شانه بوده ایم . بی شک در زمان های آینده بافته هایی با شانه و تراکم بالاتر نیز قابل تولید خواهند بود . این تنوع در وهله اول بر ظاهر و در وهله دوم بر کابرد فرش تاثیر گذار است . بسیاری از خریداران بدون آگاهی از تفاوت کاربردی که به لحاظ تفاوت شانه و تراکم ایجاد شده است به خرید فرش ماشینی 1200 شانه برای مکان های پرتردد اقدام می نمایند .
مقاله پیش رو با محتوای فرش های 1200 شانه و جهت ارائه نکات و توصیه هایی به خریداران نوشته شده است . اگر از این توصیه ها هم در خرید و هم در نحوه استفاده مورد کمک گرفته شود می توان انتظار داشتن فرشی 1200 شانه برای سالیان سال را داشت .
 فرش ها دارای شانه و تراکم هستند ، شانه و تراکم تعداد گره هایی است که به ترتیب در عرض و طول هر متر فرش زده می شود تا نخ های خاب را به دل فرش که همان نخ های تار و پود هستند متصل کند . بالا رفتن تعداد گره های یعنی افزایش شانه و تراکم . شانه و تراکم رابطه مسقیمی با یکدیگر دارند .
ویژگی های فرش های 1200 شانه
هرچه تعداد شانه و تراکم بیشتر باشد ظرافت بافت بیشتر می شود چراکه در هر متر تعداد بیشتری گره بکار رفته است پس لازم است فشردگی و در هم تنیدگی ایجاد شود که در نهایت ریز بافی به همراه خواهد داشت . فرش های هزار و دویست شانه ، به دلیل اینکه دارای شانه 1200 و تراکم 3600 است ، بسیار ریز بافت و ریز نقش است و فشردگی و تراکم بین ریشه هایش بالاست . الیاف به کار رفته در این محصولات لوکس و فاخر ، خیلی نازک و لطیف است . استفاده از الیاف آکریلیک هیت ست شده مقاومت فرش را بالا می برد .
توصیه های عموم فرش های 1200 شانه
ریز بافی و ظرافت ، فرش های 1200 شانه را برای نقشه های پرنگاره و شلوغ مناسب کرده است ، پس توجه نمایید که عموما فرش های 1200 شانه شلوغ هستند و برای مکان هایی مناسب خواهند بود که بزرگ بوده و از وسایل تزئینی کم تری استفاده شده است .
ضخامت کم ، وزن کم و حجم کم نسبت به فرش های کم شانه ویژگی فرش های 1200 شانه می باشد . این ویژگی هم می تواند مزیت باشد و هم می تواند به عنوان عیب تلقی شود . اگر فرش را برای مکان های پرتردد لازم داشته باشیم باید ضخامت آن به گونه ای باشد که توان پاخوردگی بالا را داشته باشد ، از طرفی فرش های پهن شده در مکان های پر رفت و آمد زیاد کثیف خواهند شد  پس باید در برابر شست و شو هم مقاوم باشند . فرش ها 1200 شانه ضخامت کمی داشته و از الیاف نازک و ظریف بافته شده اند . این فرش ها بافته می شوند تا در مکان های لوکس چشم نوازی کنند و نگاره ها را به تصویر کشند . کم بودن ضخامت و وزن حمل را راحت خواهد کرد . به یاد داشته باشیم که فرش ها باید مورد هواخوری قرار بگیرند چراکه زیر کف پوش مکان مناسبی برای رشد انواع قارچ ها و باکتری هایی است که به مرور زمان پوسیدگی فرش را به همراه خواهند داشت .
فرش ماشینی 1200 شانه برای قسمت مهمان نشین خانه تولید می شود . زیبایی این محصول بر مقاومت چیره شده و کف پوشی لوکس به حساب می آید .
توصیه هایی جهت خرید فرش های 1200 شانه
اولین مورد در خرید ابعاد است ، قبل از رفتن به فروشگاه ابعاد اتاق را در نظر بگیرید و با توجه به این نکته که لازم نیست تمام فضا از فرش پر شود ، ابعاد فرش را مشخص نمایید . بهتر است بین لبه فرش 1200 شانه و دیوار فضای خالی وجود داشته باشد تا هم مکانی برای قرار گرفتن گلدان ، صندلی و سایر وسایل فراهم آمده باشد و هم نقشه و نماد فرش بیشتر در نظر متبادر گردد . زیبایی طرح های فرش 1200 شانه به گونه ای است که دیده نشدن کل آن حیف خواهد بود .
رنگ و طرح فرش های 1200 شانه بسیار زیاد است . انتخاب بهترین طرح و رنگ با شماست . اگر فضای کوچکی دارید فرش با رنگ زمینه روشن و طرح های شاد انتخاب کنید تا فضا بزرگ تر از آنچه هست به چشم آید و اگر فضای بزرگی دارید انتخاب فرش ها با رنگ زمینه تیره مانند سرمه ای ، سبز تیره و ... می تواند از خلوت بودن فضا کاسته و گرما بخش محیط باشد . نور گیری اتاق هم در انتخاب فرش 1200 شانه متاثر است ، اتاق هایی که از نور کافی برخوردار نیستند باید با کف پوش روشن پوشانده شوند و برعکس . اگر فضای خانه و سبک زندگی شما سنتی ست ، از فرش های 1200 شانه طرح سنتی ، اگر فضا حالت کلاسیک دارد از فرش های کلاسیک و بلاخره اگر سبک و فضا را به گونه مدرن و فانتزی چیده اید بهتر است از فرش های 1200 شانه ای کمک بگیرید که به طرح فانتزی مزین شده اند . ناگفته نماند طرح های سنتی و کلاسیک به علت شباهت توان جانشین شدن دارند اما بهتر است از هر طرح در فضای مناسب خود استفاده شود .
فرش های 1200 شانه بنابر ویژگی هایی که دارند نسبت به محصولات مشابه با شانه کم تر گران  قیمت تر هستند . اما می توان با کمی تحقیق و درایت فرش 1200 شانه با کیفیت در قیمت مطلوب خریداری نمود . خرید فرش ماشینی 1200 شانه از برند مناسب ، فروشگاه مناسب و در زمان مناسب ، فرشی ارزان قیمت را به ارمغان خواهد آورد . می دانیم که فرش های بافته شده با نام برندهای کاشان بهترین و خوش قیمت ترین فرش ها هستند و فروشگاه های اینترنتی به دلیل کوتاه کردن مسیر عرضه و خرید مستقیم از تولید کننده فرش 1200 شانه را به بهای تمام شده به دست خریدار می رسانند . پس دانستیم که فرش ها را اگر از فروشگاه اینترنتی برند مناسب خریداری کنیم ارزان تر خواهند بود . از طرفی روز هایی از سال نمایشگاه های فرش برپا شده و در ایامی خصوصا نزدیک اعیاد تولید کنندگان فروش محصولات را با تخفیف و آفرهای ویژه همراه خواهند نمود . نمایشگاه ها جدیدترین و با کیفیت ترین فرش های 1200 شانه را عرضه کرده و به عبارتی نمایشگاه مکانی است جهت معرفی محصولات ناب برند های معروف . خرید از فروشگاه های اینترنتی با خدماتی از جمله تحویل رایگان فرش درب منزل خریدار همراه بوده که این موضوع هزینه خرید را کاهش خواهد داد . داشتن گارانتی ، اطمینان از اصالت فرش و ... دیگر آیتم های خرید اینترنتی فرش 1200 شانه می باشد که این روش خرید را جهت توصیه و پیشنهاد مطلوب می سازد .
در هنگام خرید فرش 1200 شانه شناسنامه فرش را چک کرده و از اصالت محصول و درستی اطلاعات مطمئن وید . شناسنامه برچسبی ست که بر پشت فرش زده شده و شامل اطلاعاتی مانند شانه و تراکم ، دستگاه بافت ، الیاف مصرفی و مواردی از این دست می باشد . شناسنامه نباید دچار پارگی ، مخدوش شدگی و خط خوردگی باشد در صورت بروز هرکدام از این موارد به اصالت فرش 1200 شانه انتخابی شک کنید .
توصیه هایی جهت نگهداری فرش های 1200 شانه
ظرافت فرش های 1200 شانه در نگهداری آن ها هم بی تاثیر نبوده و باید از آن ها در برابر فشار محافظت شود ؛ در محل هایی که پررفت و آمد است بهتر است از فرش های 700 شانه استفاده شود .
فرش های 1200 شانه به علت درهم تنیدگی و فشردگی بالا در برابر نفوذ ذرات گرد و غبار و آلودگی به خوبی عمل خواهند کرد اما ماندن طولانی مدت آلودگی د فرش موجب پوسیدگی خواهد شد ، اگر ماده یا نوشیدنی روی فرش ریخت باید هرچه سریع تر آن را تمیز کرده و آلودگی را برطرف نماییم .
الیاف حتی اگر از بهترین ها هم باشند نباید زیاد از حد در معرض مواد شوینده قرار بگیرند . مواد شوینده اسیدی بوده و به مرور زمان الیاف را از بین می برند ، فرش های 1200 شانه با کیفیت از الیاف اکرولیک هیت ست شده تولید شده اند که در برابر مواد شوینده بیشترین مقاومت را دارند اما همچنان باید در دفعات شست و شو دقت لازم را مبذول داشت .
فرش 1200 شانه کاشان
بیشتر طرح های محصولات 1200 شانه کارخانجات فرش کاشان ، از طرح های اصیل ایرانی قالی های دستباف می باشد . طرح هایی که نماد و مظهر فرهنگ اصیل ایرانی است . این فرش های دستبافتگونه مورد علاقه توریست های داخلی و خارجی است به هین دلیل شرکت دیوان فروش اینترنتی فرش های 1200 شانه را در کنار فروش حضوری قرار داده است . فرش های 1200 شانه کاشان ، که توسط شرکت دیوان تولید می شود به دلیل استفاده از الیاف خیلی مرغوب و باکیفیت ، دارای ویژگی مقاومت و استحکام در کنار زیبایی و ظرافت است . پس خریداران با خیلی آسوده می توانند به خرید قالی 1200 شانه از شرکت دیوان بپردازند .

خرید فرش ماشینی 1200 شانه, خرید فرش 1200 شانه, فرش ماشینی 1200 شانه, طرح های فرش 1200 شانه, خرید اینترنتی فرش 1200 شانه, فروش اینترنتی فرش های 1200 شانه, فرش 1200 شانه کاشان
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی
تحلیل قیمت انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی ایرانی
فروش جدیدترین فرش های عروسکی
بهترین برند فرش ماشینی
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi