لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

کاشان ، پایتخت فرش ماشینی

buy-machine-carpet-kashan.jpg

در حدود 40 سال پیش اولی فرش ماشینی کاشان تولید شد . در دهه 50 ، تولیدات در کارخانجات مخمل و ابریشم ، تولید و روانه بازار فرش شد . فرش های ماشینی کاشان ، با اقتباس از طرح های قالی های دستباف که توسط هنرمندان کاشانی بافته می شد ، با طرح های بسیار زیبا توسط ماشین آلات صنعتی تولید شد . اولین محصولات در سال 1353 عرضه شد . قالی های دستباف و فرش های ماشینی کاشان ، سمبل و مظهر اصالت ایرانی است . کاشان همانند یزد ، مشهد ، شیراز و اصفهان ، یکی از بزرگترین تولید کنندگان قالی ماشینی در جهان است و یکی از قطب های مهم صادرات می باشد . کارخانجات بزرگ کاشان ، فروش عمده فرش ماشینی کاشان را در به شهرهای دیگر انجام می دهند .
کاشان ، قطب مهم در تولید فرش ماشینی
این منطقه ، با قدمت 7 هزار ساله ، به عنوان قطب تولید فرش مطرح است . وجود کارخانجات بسیار در این شهر ، در تولید ارزش افزوده و اشتغال زایی اثر بسیاری دارند و تواسنته است در زمینه صادرات غیر نفتی به خوبی بدرخشد و در رونق اقتصادی نقشی عظیم داشته باشد . در این شهرستان ، چندین شهرک صنعتی فرش وجود دارد و نخستین فرش های دستبافتگونه در این شهرک ها ، تولید شدند .
چرا فرش ماشینی کاشان معروف است ؟
برخی از افراد سوال می کنند که چرا فرش کاشان مرود محبوب همگان است ؟ در پاسخ به این افراد باید گفت که این شهر با بافت قالی های دستباف رشد کرد . بافندگان قالی های دستبافت کاشانی ، در بافت این قالی های نفیس ، از الیاف پشم طبیعی استفاده می کردند که ضد حساسیت بود و در زمستان گرم و در تابستان خنک بود و برای این منطقه کویری که تابستان های بسیار سوزان داشت ، مناسب بود . با اولین تولیدات فرش ماشینی کاشان ، تولید کنندگان تصمیم گرفتند که از الیافی استفاده کنند که شبیه پشم طبیعی باشد . الیاف بسیاری زیادی از جمله پلی استر ، پلی پروپلین ، الیاف نایلونی در بازار وجود داررند که برخی از تولید کنندگان برای اینکه فرش های ارزان قیمت ارائه دهند ، در بافت محصولات از این الیاف بی کیفیت استفاده می کنند . ولی تولید کنندگان کاشان ، از الیاف آکریلیک که شبیه پشم طبیعی است استفاده می کنند که ضد آلرژی ، زیبا و شفاف است و کیفیت و استحکام فرش را بالا می برد .
یکی دیگر از دلایل پیشرفت محصولات تولید شده در کاشان ، ارائه بهترین کیفیت با بهترین قیمت فرش ماشینی می باشد . به دلیل کارخانجات بسیار در این شهر ، رقبای تولید کننده فرش ، سعی می کنند تا مشتریان را به سمت خود بکشانند . آن ها زمینه خرید مستقیم فرش ماشینی کاشان را برای مشتریان فراهم می کنند و بدین ترتیب مشتری می تواند بهترین فرش کاشان را با برندی معتبر و اصل به قیمت تولیدی و عمده خریداری کند . آن ها در کنار خرید حضوری ، خرید اینترنتی فرش کاشان را نیز برای خریداران قرار می دهند و رابطه مشتری با فروشنده را بدون واسطه می کنند .
فرش ماشینی باید بدون عیب و نقص باشد . شکستگی ، پارگی نخ تار ، تورفتگی نخ خاب ، وصله ، پرزدهی بالا از عیوب فرش ماشینی می باشد که کارخانجاتی که عرضه کننده بهترین برند فرش کاشان می باشند ، از ارائه این محصولات خودداری می کنند .
طرح های فرش ماشینی کاشان
طرح های فرش کاشان از نظر اصالت و نگاره و نقشه منحصر به فرد است . طرح های سنتی و اصیل ایرانی در قالی های کاشان موج می زند . فرش ماشینی توانست با الهام گرفتن از نقشه و نگاره های قالی ها دستباف ، جایگاه خود را در میان مشتریان داخلی و خارجی بالا برد و بیشترین حجم تقاضا ، مربوط به فرش های سنتی با نقشه و نگاره های ایرانی است . تولید کنندگان ، فرش ماشینی کاشان ، با استخدام بهترین طراحان فرش ، طرح های سنتی و زیبا را خلق می کنند و آمار فروش خود را در بازارهای داخلی و خارجی بالا می برند . آن ها با استفاده از طرح های اصیل قالی دستباف و با بهره گیری از خلاقیت و نوآوری ، طرح های بسیار زیبایی پدید می آورند . طرح های افشان ، اسلیمی ، شکارگاه ، شاه عباسی از طرح های معروف قالی های کاشان است و طرح ترنج مرکزی با حاشیه و لچک از معروف ترین طرح ها می باشد . البته نباید از نیاز مشتریانی که به طرح های مدرن علاقه دارند چشم پوشی کرد . بدین ترتیب برخی از کارخانه های معروف ، با تلفیق طرح های سنتی و مدرن ، به تولید فرش های مدرن کاشان می پردازند که برای دکوراسیون های مدرنیته مناسب است .
انواع فرش ماشینی کاشان
اولین تولیدات در این منطقه به صورت 350 شانه بود . در گذشته نقش فرش به عنوان کف پوش از اهمیت بیشتری برخوردار بود و به همین دلیل شانه و تراکم ملاک انتخاب قالی نبود . ولی امروزه ، از قالی علاوه بر کف پوش ، به عنوان زییا سازی دکوراسیون استفاده می کنند و سعی می کنند فرش های زیبا را برای فضای منزل انتخاب کنند . بدین صورت بود که تولید کنندگان این شهرستان به نیاز این افراد جامعه عمل پوشاندند و توانستند محصولاتی شبیه قالی های دستباف ، تولید و روانه بازار کنند . آن ها با وارد کردن دستگاه های پیشرفته ، شانه و تراکم فرش های ماشینی را بالا بردند و محصولاتی دستبافتگونه تولید کردند . فرش های 1200 شانه ، یکی از زیباترین محصولات کاشان است که نقش و نگاره های اصیل ایرانی در این محصولات لوکس ، موج می زند . طرح های بسیار زیبا با نقش های سنتی ، نگاره های پر اصالت به صورت 1200 شانه با تراکم 3600 بافته می شود .
روش های خرید فرش ماشینی کاشان
به دلیل زیاد شدن فرش های تقلبی در بازار ، افراد سعی می کنند از برند های معتبر و از کارخانه های معروف خریداری کنند . آن ها به دلیل مشغله بسیار زیاد و گرفتاری نمی توانند مسافت طولانی را برای خرید طی کنند . بدین ترتیب کارخانه های معتبر ، خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان را در اختیار هموطنان قرار داده است . شرکت دیوان ، یکی از کارخانه های معروف فرش کاشان است که فروش اینترنتی فرش ماشینی کاشان را در کنار فروش حضوری قرار داده است . محصولاتی با طرح های بسیار زیبا و متنوع و بافته شده با بهترین الیاف و بالاترین شانه و تراکم ، گواهی دهنده یک تیم قوی و زبر دست است . برای مشاهده تصویر فرش کاشان ، می  توانید به سایت دیوان مراجعه کنید و متنوع ترین قالی های کاشان را نظاره گر باشید . این کارخانه ، با وارد کردن دستگاه های پیشرفته و مجهز ، قدرت تولید فرش های ابعاد بزرگ را دارد .

تولید فرش ماشینی, فرش کاشان, خرید اینترنتی فرش کاشان, خرید مستقیم فرش ماشینی کاشان, بهترین برند فرش کاشان, طرح های فرش ماشینی کاشان, انواع فرش ماشینی کاشان, فروش اینترنتی فرش ماشینی کاشان
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
فروش فرش به قیمت عمده
فروش اینترنتی فرش ماشینی کاشان
فرش های بزرگ پارچه بیضی
خرید و سفارش جدیدترین محصولات فرش 700 شانه کاشان
خرید آنلاین فرش کاشان با ارسال رایگان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi