لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

تفاوت فرش 700 شانه با 1200 شانه

carpet-1200-reeds.jpg

دنیای بزرگ فرش و قالی شامل انواع و اقسام محصولات ماشینی است که در طی 40 سال فعالیت تولید کنندگان در این زمینه پدیدار گشته اند . انواع فرش های ماشینی از نظر طرح و رنگ ، شانه و تراکم ، کیفیت ، دستگاه بافت و ... به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و هر دسته با داشتن ویژگی های مختلف دارای کاربرد ها و زمینه های مصرف متفاوت است .
اگر به بازار فرش رفته باشید اولین واژه هایی که توجه شما را جلب می کند شانه و تراکم است . دسته بندی فرش ها بر اساس شانه و تراکم جایگاه خاصی در بین بازاریان و آشنایان دارد . رایج ترین شانه فرش ماشینی شامل فرش های 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه می باشد . شاخه فرش های 700 شانه به دلیل داشتن کیفیت مناسب ، قیمت مطلوب ، مرغوبیت و مقاومت بالا نسبت به سایر فرش ها پرفروش تر می باشد و شاخه فرش های 1200 شانه به دلیل داشتن زیبایی بی نظیر ، ریز بافی و شباهت بالا به فرش ها دستبافت طرفداران زیادی دارد .
محصولات 700 شانه و 1200 شانه شاخه های مهمی از فرش های ماشینی هستند که در عین پرطرفدار بودن دارای شباهت ها و تفاوت های عمده ای با یکدیگر هستند . مقاله در دست تحت عنوان تفاوت فرش 1200 شانه با 700 شانه به قلم در آمده است . اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید اما از تفاوت ها ، شباهت ها ، کاربرد ها و ویژگی های محصولات با شانه و تراکم متفاوت آگاهی کاملی ندارید خواندن مقاله حاضر می تواند گام موثری در خریدی بهتر تلقی شود .
شانه فرش های ماشینی
اولین فرش های ماشینی در اویل دهه 50 و در کارخانه جات نساجی و تولید فرش شهر تاریخی کاشان به مرحله تولید رسیدند . در آن هنگام خبری از تنوع کیفیت و تعدد محصولات نبود . فرش هایی که در آن زمان در نوع خود بی نظیر بودند و در زمانی باور نکردنی محبوبیت زیادی بین خریداران کسب کردند ، در شانه 350 و در رنگ های لاکی ، روناسی و گلی روانه بازار می شدند . تصور تولید فرش هایی با تعداد گره عرضی 1200 دور از ذهن و غیر قابل باور بود . مدتی بعد دستگاه های بافت پیشرفته تر شدند و توانستند فرش های با شانه 500 ، و بعدها شانه 700 تولید کنند . بافت فرش ها در شانه 700 یکی از نقاط قوت تولیدکنندگان است . فرش هایی که با تعداد گره 700 تولید می شوند هم در زیبایی ، هم در کیفیت و هم در قیمت حرفی برای گفتن دارند . فرش های 500 شانه زیبایی و ظرافت بافت پایینی دارند ولی فرش های 700 شانه به میزان لازم از زیبایی برخوردار هستند .
مدتی فرش های 700 شانه سرآمد فرش های ماشینی بودند ، تولید فرش های 1000 شانه و پس از آن فرش های 1200 شانه موجب آن شد تا خریداران به این نکته پی ببرند که فرش های 700 شانه زیباترین نبوده اما همچنان مقاوم ترین و نرم ترین فرش باشند . در حال حاضر محصولات 1500 شانه در تعدادی از کارخانه جات فرش ماشینی کاشان در حال تولید می باشد . فرش های 1500 شانه بسیار لوکس و گران قیمت می باشند از این رو تولید آن ها هنوز به مرحله انبوه نرسیده و در بازار فرش های 1200 شانه به عنوان قالی های شبیه دستبافت و زیبا شناخته می شوند .
فرش های 700 شانه
فرش هایی که در هر متر عرض خود تعداد 700 گره داشته و در تراکم های مختلف در بازار قابل خرید هستند . فرش های 700 شانه در بسیاری از ویژگی های کیفی و ظاهری از فرش های 1200 شانه متفاوت هستند ، می توان چنین گفت فرش های 700 شانه :
1-    به دلیل داشتن ارتفاع بالای نخ خاب نرم تر از فرش های 1200 شانه می باشند .
2-    مقاومت فرش ها در برابر شست و شو ، فشار و پاخوردگی قابل توجه و بالا ست .
3-    به علت عدم شانه و تراکم بالا جای مناسبی برای طرح های خلوت و کم نگاره هستند .
4-    در کیفیت بالا و به کمک الیاف آکرولیک هیت ست شده تولید می شوند . ممکن است فرش های 700 شانه با استفاده از نخ خاب پلی استر و یا پلی پروپلین هم تولید شوند اما فرش های 700 شانه درجه یک و مرغوب دارای نخ خاب اکرولیکی هستند که از فرایند هیت ست گذر کرده باشند .
5-    مناسب ترین محصول برای مکان های پرتردد مانند هال ، آشپزخانه و ...  .
6-    مناسب ترین محصول برای اتاق کودک به لحاظ داشتن نرمی و لطافتی که حاصل نخ خاب مرتفع است .
عموما طرح های مدرن و فانتزی بر فرش های 700 شانه شکل می بندند . طرح های فانتزی خلوت با نگاره های بزرگ هستند از این رو خواهان قرار گرفتن بر روی فرش هایی مانند فرش های 700 شانه هستند و
فرش های ماشینی 1200 شانه
فرش هایی با تعداد گره 1200 در هر متر عرض خود . فرش های 1200 شانه انتخاب خریدارانی است که نیازمند یک تخته فرش شیک و لوکس برای پذیرایی یا قسمت مهمان نشین خانه هستند . فرش های 1200 شانه قبل از هر چیز وظیفه زیبا نمودن دکور را بر عهده دارند . ظرافت بافت بالا و شباهت بی نظیر این محصولات محل مناسبی برای طرح های فاخر ، اصیل ، پرنگاره و شلوغ فراهم آورده است . عموما طرح های اصیل و سنتی که از فرهنگ و تمدن ایرانی – آریایی سرچشمه می گیرند شلوغ و پر پیچ تاب بوده و با بفته شدن در فرش های 1200 شانه می توانند زیبایی خود رابه رخ بکشند . علاوه بر موارد گفته شده از دیگر ویژگی های بارز فرش های 1200 شانه می توان موارد زیر را نام برد :
1-    دارای کیفیت بالا به علت بافته شدن توسط الیاف اکرولیک هیت ست . الیاف اکرولیک هیت ست بهترین الیاف موجود در بازار است .
2-    دارای در هم تنیدگی و استحکام بالا به دلیل شانه و تراکم بسیار زیاد .
3-    هرچه شانه و تراکم در فرش بیشتر شود از ضخامت ، قطر و وزن محصول کاسته و بر ظرافت و زیبایی آن افزوده می شود .
4-    دارای ارتفاع نخ خاب اندک
5-    استفاده از الیاف و نخ های نازک و مقاوم . دستگاه بافت فرش های 1200 شانه به گونه ای طراحی شده اند که توان بافت با نخ های ضخیم و غیر مقاوم را ندارند . نخ های غیر مقاوم در بافت پاره شده و نخ های ضخیم در دستگاه گیر می کنند .
ویژگی مشترک فرش های ماشینی این است که هر دو محصول توسط دستگاه های پیشرفته ساخت کشور های اروپایی تولید شده اند . فرش های ماشینی ناب و درجه در الیاف مرغوب هم یکسان هستند . استفاده از نخ خاب اکرولیک هیت ست شده و نخ تار و پودی از جنس پنبه و پلی استر ویژگی فرش های ماشینی است که با برندهای کاشانی به عنوان بهترین برند های دنیا وارد بازار های داخلی و خارجی می شوند .
با ویژگی های گفته شده در مورد محصولات 700 شانه و 1200 شانه ، به فرق فرش 700 شانه با 1200 شانه پی بردید و می توانید قبل از خرید فرش ماشینی ، تصمیم بگیرید که چه نوع فرشی بخرید .
فروشگاه فرش ماشینی 700 شانه و 1200 شانه
تا چندی پیش صحبت از تنوع فروشگاه در میان این همه تنوع و تعدد در فرش ماشینی معنایی نداشت . اما امروزه صنعت IT با گشودن دری تازه از درهای تکنولوژی روز دنیا ما را با تنوع فروشگاه رو روش های خرید آشنا کرده است . برای خرید فرش ماشینی 700 شانه و 1200 شانه چند راه وجود دارد و مهم ترین آن ها :
به فروشگاه فیزیکی مراجعه کرد و به روش سنتی از بین محصولات موجود فرش 700 شانه یا 1200 شانه مد نظر خود را پیدا نمود ، به قمیت بالا خریداری کرده و با دشواری های بعد از خرید دست و پنجه نرم کنیم .
روش دوم مراجعه به فروشگاه اینترنتی است . در این روش می توانید به آسانی به فروشگاه بروید و در شاخه فرش های ماشینی قسمت فرش های 700 شانه و فرش 1200 شانه را انتخاب کنید . پس از پسند کردن محصول مراحل خرید را تکمیل نموده و به ساده ترین روش ممکن فرش ماشینی ناب و اصل بخرید .
فرش های 700 شانه و فرش های 1200 شانه کاشان از ناب ترین محصولات د سراسر دنیا هستند . اما از آنجایی که بالغ بر 700 گروه تولید فرش و قالی ثبت شده و ده ها کارگاه ثبت نشده در شهر کاشان در حال فعالیت هستند سوال مهم این است که کدام برند کاشانی در ارائه فرش هایی با کیفیت تر ، زیبا تر و ارزان قیمت تر سرآمد است ؟ در واقع سوال به انتخاب بهترین برند از بین بهترین ها اشاره دارد .
یکی از این بهترین ها ، برند دیوان است . گروه تولید فرش و قالی دیوان تخصصا در زمینه فرش های صادراتی و درجه یک عمل می کند . در محصولات 700 شانه و 1200 شانه دیوان هرگز محصول درجه دو و بی کیفیت نخواهید دید . تمام محصولات به کمک مواد اولیه درجه یک ، ماشین آلات پیشرفته ، طرح هایی زیبا و مد روز و در قیمت مناسب به بازار عرضه خواهند شد . خرید از برند دیوان به معنای خرید محصول از بهترین تولید کننده است .

تفاوت فرش 1200 شانه با 700 شانه, فرش های 700 شانه, فرش های ماشینی 1200 شانه , خرید فرش ماشینی 700 شانه, فرق فرش 700 شانه با 1200 شانه
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
علت صادرات فرش ایرانی چیست ؟
مدل های فرش جدید
مرکز خرید فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی 1000 شانه درجه یک
خرید فرش 700 شانه از کارخانه فرش کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi