لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

ویژگی فرش های کاشان

carpet-machine-kashan.jpg

در حال حاضر فرش های ماشینی کاشان ، بیشترین میزان تقاضا در بین انواع محصولات موجود در بازار دارند . این تقاضای بالا به دلیل گوناگونی از جمله کیفیت ، دوام ، ماندگاری ، زیبایی و اصالت فرش های ماشینی کاشان رقم خورده است . طرح های زیبا و بهبود کیفیت اتفاقی است که در طول سالیان ، فعالیت کارخانجات کاشان و طی سابقه و قدمت طولانی تولید کنندگان به دست آمده است . روز به روز بر درخواست مردم جهت خرید فرش های ماشینی کاشان روبه افزایش بوده و تولید کنندگان با وجود مشکلات فراوان اقتصادی و شرایط سخت تولید نسبت به تولید فرش های با کیفیت و بادوام اقدام نموده اند . نگاهی به تاریخ حاکی از وجود نوسانات و تغییرات فراوان در مراحل مختلف تولید بوده است ، تمامی این تحولات و نوسانات در راستای بهتر شدن فرش های ماشینی کاشان بوده و این نوع محصولات ، همواره در بازار های داخلی و خارجی از فروش فوق العاده ای برخوردار بوده است . در مقاله حاضر که تحت عنوان ویژگی فرش ماشینی کاشان نوشته شده است ، به بررسی فرش های ماشینی با برند کاشان پرداخته و پس از برشمردن ویژگی های آن ها ، نگاهی کوتاه به چرایی بالا بودن کیفیت این محصولات خواهیم داشت .
مشخصات فرش ماشینی کاشان
فرش های  کاشان ، در صدر فرش های ماشینی قرار دارند . این صدر نشینی ، ناشی از کیفیت بالا ، دوام و ماندگاری طولانی و همچنین زیبایی چشم نواز برند های کاشانی است . فرش های ماشینی بر خلاف قالی های دستبافت بدان علت که به وسیله دستگاه و ماشین آلات مخصوص تولید می شوند از نظم و مشخصات از پیش تعیین شده ای تبعیت می کنند . ویژگی های مشخصی مانند متراژ ، طرح و نقشه ، تراکم و شانه و ... . این ویژگی های از ان جهت مهم هستند که خریدار متناسب با نیاز خود ویژگی هایی را انتخاب نموده و با هدف خرید فرش با ویژگی های معین شده راهی بازار می شود . برای مثال خرید فرش های 700 شانه انتخاب مناسبی برای آشپزخانه و مکان های پر تردد خانه است و فرش های 1200 شانه یا فرش 1000 شانه جهت پهن کردن در پذیرایی و ... مناسب خواهند بود . حال اگر خریدار نیازمند محصولی متفاوت از ویژگی های موجود باشد و با گشتن در بازار نتواند محصول مورد نظر خود را خریداری نماید کافی است جهت سفارش فرش مورد نظر اقدام نماید . برای مثال خریداری ، خواهان فرش 6 متر با طرحی خاص است ، به برند مورد نظر رجوع نموده و در صورت عدم موجود بودن فرش 6 متر با طرح مد نظر خریدار محصول را سفارش داده و در کم ترین زمان ممکن محصول مورد نیاز خود را دریافت خواهد نمود .
ابعاد فرش ماشینی کاشان
فرش های ماشینی ، در کارخانه جات کاشان توسط دستگاه هایی تولید می شوند که قبل از تولید ، متراژ فرش را به صورت داده شده در خود دارند . این ابعاد ، ابعاد استانداردی هستند که در بازار شاهد آن ها هستیم . سایزهای استاندارد پیش فرض در ماشین آلات بافت بدین شرح می باشد  :
فرش های 6 متری دارای اندازه 2 در 3 است .
فرش های 9 متری طول 2.5 و عرض  3.5 است .
فرش های 12 متری طول 3 و عرض 4 است .
ابعاد مختلف دیگری مانند سایز قالیچه ها ، پادری ، رو پشتی ، فرش های سایز بزرگ و فرش های یک پارچه و ... هم قابل تولید هستند اما ابعاد یاد شده رایج ترین و پرفروش ترین ابعاد فرش ماشینی کاشان را تشکیل می دهند . جهت خرید یک تخته فرش ماشینی باید در ابعاد و سایز انتخابی دقت نمود . بر اساس نظر طراحان دکور زیبایی بیشتر زمانی حاصل می شود که محصول انتخابی اندکی کوچک تر از فضا باشد . برای مثال اگر اتاق به مساحت 27 متر مربع داریم ، بهتر از بجای انداختن 3 قالی 9 متر ، از 3 فرش 6 متر کمک بگیریم . چرا که وجود فاصله بین فرش ها و وجود فضایی بین دیوار و لبه فرش بر زیبایی محیط می افزاید . طرح های فرش ماشینی کاشان هنگامی جلوه گری را به حد اعلا می رسانند که قرینگی آن ها مشخص باشد و وجود فاصله بین لبه فرش و دیوار باعث نمود این قرینگی و نمایان شدن نقشه خواهد شد . پس قبل از رفتن به بازار اتاق را به دقت اندازه گرفته و مشخص نمایید فرش با چه متراژی برای اتاق مناسب است . ناگفته نماند سبک معماری جدید به گونه ای ست که فضای هال و پذیرایی نیازمند یک یا دو تخته فرش 9 متر می باشند از همین رو در سال های اخیر فروش فرش های 9 متر بیشتر از فرش های 6 متر و 12 متر بوده است .
شانه و تراکم فرش ماشینی کاشان
یکی از مشخصات مهم فرش های ماشینی ، شانه و تراکم است . شانه و تراکم همزمان بر کیفیت و زیبایی فرش تاثیر می گذارد . شانه و تراکم بالا یکی از موارد زیباساز فرش های ماشینی کاشان است . شناسنامه برچسبی است که بر پشت محصول درج شده است ، شناسنامه فرش اطلاعات مفیدی از جمله شانه و تراکم را نشان می دهد . فرش های کاشان دارای دور دوزی چرم و شناسنامه ای با عدم هر نوع خدشه و خط خوردگی هستند .
تیم طراحی قوی که پشت فرش های زیبای کاشان قرار دارند در به تصویر کشیدن نقشه هایی با طرح های اصیل آریایی و فرهنگ پارسی توانایی بالایی دارند . از همین رو عموم فرش های بافته شده زیر نظر برند های کاشان دارای نگاره های ریز و طرح هایی شلوغ هستند که نیازمند ریز بافی و ظرافت هستند ، این طرح ها با نقش بستن بر شانه و تراکم بالا در دکور خانه ها چشم نوازی خواهند کرد . تفاوت طرح و نگاره فرش ماشینی کاشان با تولیدات سایر شهر ها به حدی است که خبرگان این حرفه می توانند بر اساس ظاهر فرش و دیدن نقشه و طرح تشخیص دهند که آیا فرش از محصولات کاشان است یا خیر .  
مقاومت فرش ماشینی کاشان
مقاومت ، دوام و ماندگاری بالا انتظاری است که از فرش ماشینی کاشان می رود . دوام و مقاومت به موارد متعددی ازجمله الیاف ، ماشین بافت و مواد اولیه مربوط می شود . البته روش های و اصول صحیح نگهداری هم برطول عمر قالی افزوده و لازم است در نگهداری فرش نکاتی رعایت شود .
کارخانجات فرش کاشان از بهترین دستگاه ها و بهترین الیاف موجود در بازار کمک گرفته اند تا تولیداتی بی نظیر و درجه یک را تولید نمایند . دستگاه های تولیدات فرش ماشینی کاشان تماما ساخت اروپا بوده و با تکنولوژی روز دنیا همراه هستند . هر تخته فرش بنابر شانه و تراکم با دستگاه متفاوتی تولید می شود . در بین مواد اولیه نخ خاب از اهمیت بیشتری برخوردار است ، نخ خاب همان الیافی ست که در ظاهر فرش دیده شده و مستقیما با وسایل و سایش و فشار در ارتباط است . داشتن مقاومت بالا در برابر فشار، پارخوردگی ، سایش ، حرارت ، نور خورشید ، شست و شو و ... ویژگی بارز فرش های کاشان است . بکاربردن الیاف اکرولیک هیت ست شده موردی است مهم در کیفیت بالای فرش ماشینی کاشان . مهم ترین ویژگی های فرش های کاشان که با الیاف آکرولیک هیت ست شده تولید شده اند به شرح زیر می باشد :
فرش اکرولیک نرم تر، روشن تر ، دارای خاصیت ارتجاعی بیشتر و لطیف تر از سایر فرش ها ست . 
اگر فرش آکریلیک را لمس کنیم در حین لمس کردن دست به راحتی سر خورده و هیچ اصطکاکی حس نخواهد شد .
داشتن خاصیت دانه دانه و عدم در هم کلافه شدن الیاف یکی دیگر از ویژگی های فرش آکرولیک است .
الیاف اکرولیک به هیچ وجه بوی مواد مصنوعی و پلاستیک نمی دهند  .
 رنگ ها آکرولیک شاد ، شفاف و سر زنده هستند .
عدم وجود هرکدام از ویژگی های بالا در فرش هایی که تحت عنوان برندهای کاشان به فروش می رسند می تواند اصالت محصول را زیر سوال ببرد . 
اگر به بازار فرش و قالی شهر کاشان نگاه کنیم . خواهیم دید که بالغ بر 700 برند و تولید کننده ثبت شده در شهرک های صنعتی کاشان در حال فعالیت هستند . برند هایی که با داشتن حس رقابت بالا به بهترین شکل ممکن عمل نموده و بهترین محصولات را عرضه می کنند . حال آنکه انتخاب یک برند از بین تعداد زیادی تولید کننده نامی و درجه یک کار آسانی نخواهد بود . یکی از مواردی که می توان در انتخاب برند مورد توجه قرار داد بررسی بازر فروش محصولات است . گروه تولید فرش دیوان با داشتن بیشترین تعداد مشتریان داخلی و خارجی یکی از بهترین برند های کاشان است . مشتریان فرش دیوان روز به روز در حال بیشتر شدن هستند و این امر ناشی از کیفیت بالا ، درجه یک بودن محصولات ، زیبایی خیره کننده و قیمت مناسب فرش های ماشینی دیوان است . تخصص گروه تولید فرش دیوان ، تولید فرش های ماشینی صادراتی بوده و این برند سهم مهمی در تولیدات غیر نفتی کشور ایفا می نماید . با خرید از برند دیوان کف پوشی با طول عمر چند ده ساله به منزل خود هدیه دهید .

فرش کاشان, خرید فرش های ماشینی کاشان, فرش های با کیفیت, طرح های فرش ماشینی کاشان, کارخانجات فرش کاشان
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش 1200 شانه به قیمت درب کارخانه
روش از بین بردن پرز فرش
انواع فرش های مدرن ایرانی
تحویل فرش درب منزل
فرش ۱۲۰۰ شانه اصیل کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi