لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

بافت فرشهای بزرگ پارچه

large-carpet-kashan.jpg

اگر بگوییم دنیای بزرگ فرش و قالی بی راهه نگفته ایم . فرش ها ، دنیای بزرگی دارند که هر روز بر تعداد و تنوع آن ها افزوده می شود . اگر به بازار فرش نگاهی بیاندازیم ، شاهد بی نهایت محصول در سایز ، کیفیت ، شانه و تراکم ، طرح و نگاره ، رنگ و تنوع رنگی و ... خواهیم بود . این تنوع و تعدد یک شبه اتفاق نیفتاده است ، گذر چندین دهه تولید فرش هم از نوع دستبافت و هم از نوع ماشینی منجر به بوجود آمدن چنین بازار بزرگ و گسترده ایی شده است .
در بدو ورود فرش های دستبافت را داشته ایم که در ابتدایی ترین حالت ، بافته هایی بودند هنر دستان زنان عشایر با تصورات بصری و برگفته از تفکرات بانوان بزرگ شده در دل طبیعت ، از این رو طرح ها با داشتن تم و زمینه طبیعی از قاعده و نقشه خاصی پیروی نمیکردند . رفته رفته طرح های اولیه که عمدتا شامل تصاویری از حیوانات بودند دیده شد .
ماشین آلاتی که توان تولید فرش هایی با شانه و تراکم مشخص ، نقشه از پیش تعیین شده و ویژگی های خاص خود را داشته باشند امری فراتر از ذهن عشایرین در هنگام بافت اولین فرش های دستبافت بود . مدتی از تولید اولین فرش های ماشینی در شهر کاشان نگذشته بود که خریداران فرش های ماشینی با تنوع در شانه و تراکم و طرح و نگاره روبرو شدند .
فرش های ماشینی به لحاظ داشتن قیمتی بسیار نازل تر از فرش های دستبافت به سرعت در بین مردم رواج یافته و مهمان خانه همگان شدند . به طوری که لزوم وجود یک تخته فرش ماشینی در خانه هر ایرانی از واجبات جهت سکونت در خانه به شمار می رود ، تنوع طرح و نگاره در کنار داشتن انواع کیفیت ها ، شانه و تراکم و ... محبوبیت فرش ماشینی را دو چندان کرده است . این تنها یک روی قضیه است .
روی دیگر قضیه ابعاد و سایز های مختلفی است که فرش را  دارای کاربردهای مختلف نموده است . عموم فرش های موجود در بازار در ابعاد 6 متر ، 9 متر و 12 متر مبادله می شوند . اما فرش های سایز بزرگ ، مناسب ترین گزینه جهت پوشاندن سالن های کنفرانس ، سالن های نمایش و تئاتر ، مساجد و اماکن مقدس مانند زیارتگاه ها و ... و سایر مکان هایی است که با داشتن فضایی بزرگ نیازمند فرش های بزرگ هستند .
مقاله پیش رو تحت عنوان فرش بزرگ و فرش های یکپارچه ، جهت آشنایی خوانندگان با این نوع فرش نگاشته شده است . امید است این مقاله تلاشی باشد جهت بالا بردن آگاهی خریداران با نوع متفاوت از فرش های بازار فرش و قالی ایرانی .
فرش های سایز بزرگ کاشان
تولید فرش ابعاد بزرگ کاری است کاملا تخصصی که در توان هر تولید کننده ای نخواهد بود . وجود تعداد زیادی تولید کننده درجه یک که با تمام تلاش در حال تولید محصولاتی با کیفیت و بی نظیر هستند ، شرایط را برای تولید کنندگان مبتدی و تازه وارد سخت کرده است . تولید کنندگان فرش های ماشینی شهر تاریخی کاشان در ارائه بهترین و ناب ترین فرش های ماشینی سایز بزرگ مانند سایر محصولات نساجی سرآمد بوده و محصولاتی درجه یک تولید می کنند . از همین رو انتظار فرش های با کیفیت ، ارزان قیمت و زیبا در سایز های بزرگ با برند های کاشان می رود .
بیشترین مورد استفاده این محصولات برای مساجد و با عنوان فرش مسجدی می باشد . فرش هایی که با داشتن طرح ها و رنگ های مذهبی مانند طرح محراب در رنگ های سبز و آبی باب پوشاندن کف مساجد می باشند . این محصولات در متراژهای بسیار بالا تولید شده و بنابر سایز و ابعاد مساجد و زیارتگاه ها به ابعاد سفارشی تبدیل می شوند . نقشه فرش های سایز بزرگ به گونه ای است که به راحتی توان تبدیل شدن به هر متراژی را دارند .
ویژگی فرش های بزرگ
همانطور که از نام محصولات مذکور مشخص است ، خریدار فرش های بزرگ نیازمند خرید قالی هایی با مساحت بسیار هستند ، از این رو خرید فرش با ابعاد بزرگ ، با قرار گرفتن در دسته خریدهای عمده شامل مزایای این نوع خریداز جمله قیمت فروش عمده خواهند شد .
ویژگی دیگر فرش های سایز بزرگ قابلیت سفارش است ، فرش های یکپارچه خصوصا فرش های طرح مساجد و طرح های ساده که مناسب برای سالن های کنفرانس ، نمایش و ... می باشند ، در متراژ های بالا بافته می شوند اما قبل از ورود به بازار ، منتظر سفارش می مانند تا متناسب با سفارش مشتریان برش زده شده و به دست خریدار برسند .
در نوشته های بالا اشاره شد که مورد استفاده فرش های با باابعاد بزرگ یا سایز بزرگ برای مکان هایی مانند مساجد و ... می باشد . مکان هایی که رفت و آمد بالا داشته و از این رو فرش باید دارای مقاومت بسیار بالا در برابر پاخوری ، فشار ، سایش و ... باشد . تولید کننده باید دقت نماید که برخی از این فرش های بزرگ پارچه برای سالن هایی خریداری می شود که ممکن است با کفش بر روی آن راه رفته شود ، پس مقاومت بالا و خاصیت ارتجاعی فرش های سایز بزرگ ، مهم ترین موردی است که باید در مرحله تولید مورد توجه قرار گیرد .
خرید کف پوش از نوع فرش ماشینی برای فضاهای بزرگ هزینه بالایی به همراه خواهد داشت . تولید کنندگان با در نظر گرفتن این موضوع راه هایی جهت ارزان تر تولید شدن فرش های ماشینی سایز بزرگ ارائه داده اند . اولین راه کار تولید فرش در شانه و تراکم پایین است که در کنار مقاومت مناسب نسبت به فرش های 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه از قیمت مطلوب تری برخوردار است . مورد دیگر فروش فرش به قیمت عمده است ، که به هیچ وجه نشان گر عدم کیفیت نیست ، بلکه خرید مواد اولیه در حجم بالا و به قیمت عمده ، تولید یک نقشه و یک نوع فرش به میزان زیاد از هزینه های تولید کاسته و در نهایت تولید کننده فرشی را تولید خواهد نمود که نسبت به تولیدات خرده هزینه تولید کم تری داشته باشد . داشتن طرح و نقشه ساده از هزینه طراحی کاسته و در نهایت فرشی ارزان تر به دست مشتری می رساند . لزوم پوشاندن فضاهای بزرگی مانند سالن ها ، راهرو ادارات ، اماکن مذهبی و ... عایق شدن در برابر سرما و گرما ، حشرات ، مقاومت در برابر آسیب دیدگی است . نگاهی به خریداران فرش های سایز بزرگ و کاربرد این محصولات به ما نشان می دهد که داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب از داشتن طرح و نگاره های ریز و زیبایی چشم نواز مهم تر است .
تولید فرش های ماشینی یک پارچه و سایز بزرگ کار هر تولید کننده ای نیست ، این امر به لحاظ خاص بودن محصول از نظر قیمت و کیفیت ، استفاده از تکنیک و توانایی های خاص توسط تیم تولید و ماشین آلات بافت را می طلبد . فرش های سایز بزرگ نیازمند بیشترین کیفیت بوده و تمام تمرکز تولید کننده در داشتن طول عمر و دوام بالا در این محصول است .
گروه تولید فرش دیوان از تولید کنندگان نامی شهر کاشان است ، تولیدات درجه یک و صادراتی برند دیوان زبان زد خاص و عام است . قسمت عمده ای از صادرات غیر نفتی را فرش های ماشینی برند دیوان تشکیل می دهد و این موضوع محبوبیت فرش های دیوان را در بازار های خارجی می رساند که در قبال آن نشان گر کیفیت ، زیبایی و قیمت مطلوب برند مذکور است .
یکی از محصولات ارائه شده توسط گروه تولید فرش دیوان ، فرش های یک پارچه و سایز بزرگ است . فرش هایی که به رغم داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب شایسته ترین انتخاب برای پوشاندن متراژ های بالا هستند . استفاده از خرید به مراجعه به فروشگاه اینترنتی دیوان موردی است با مزایای متعدد از جمله خرید فرش اصل در قیمت درب کارخانه ، این نوع خرید به لحاظ داشتن آیتم ارسال رایگان درب منزل روش خوبی برای خرید های عمده و فرش های سایز بزرگ محسوب می شود . دوام محصولات دیوان به حدی است که خرید از برند دیوان را می توان خرید عمری نام نهاد .

فرش بزرگ, فرش سایز بزرگ, فرش یکپارچه, فرش سایز بزرگ کاشان, فرش مسجدی,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
مدل فرش برای اتاق خواب
لیست قیمت فرش ماشینی کاشان
خرید اینترنتی فرش های ۱۰۰۰ شانه کاشان
صادرات فرش ایران
فرش ماشینی ایرانی
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi