لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

بافت فرشهای بزرگ پارچه

large-carpet-kashan.jpg

اگر بگوییم دنیای بزرگ فرش و قالی بی راهه نگفته ایم . فرش ها ، دنیای بزرگی دارند که هر روز بر تعداد و تنوع آن ها افزوده می شود . اگر به بازار فرش نگاهی بیاندازیم ، شاهد بی نهایت محصول در سایز ، کیفیت ، شانه و تراکم ، طرح و نگاره ، رنگ و تنوع رنگی و ... خواهیم بود . این تنوع و تعدد یک شبه اتفاق نیفتاده است ، گذر چندین دهه تولید فرش هم از نوع دستبافت و هم از نوع ماشینی منجر به بوجود آمدن چنین بازار بزرگ و گسترده ایی شده است .
در بدو ورود فرش های دستبافت را داشته ایم که در ابتدایی ترین حالت ، بافته هایی بودند هنر دستان زنان عشایر با تصورات بصری و برگفته از تفکرات بانوان بزرگ شده در دل طبیعت ، از این رو طرح ها با داشتن تم و زمینه طبیعی از قاعده و نقشه خاصی پیروی نمیکردند . رفته رفته طرح های اولیه که عمدتا شامل تصاویری از حیوانات بودند دیده شد .
ماشین آلاتی که توان تولید فرش هایی با شانه و تراکم مشخص ، نقشه از پیش تعیین شده و ویژگی های خاص خود را داشته باشند امری فراتر از ذهن عشایرین در هنگام بافت اولین فرش های دستبافت بود . مدتی از تولید اولین فرش های ماشینی در شهر کاشان نگذشته بود که خریداران فرش های ماشینی با تنوع در شانه و تراکم و طرح و نگاره روبرو شدند .
فرش های ماشینی به لحاظ داشتن قیمتی بسیار نازل تر از فرش های دستبافت به سرعت در بین مردم رواج یافته و مهمان خانه همگان شدند . به طوری که لزوم وجود یک تخته فرش ماشینی در خانه هر ایرانی از واجبات جهت سکونت در خانه به شمار می رود ، تنوع طرح و نگاره در کنار داشتن انواع کیفیت ها ، شانه و تراکم و ... محبوبیت فرش ماشینی را دو چندان کرده است . این تنها یک روی قضیه است .
روی دیگر قضیه ابعاد و سایز های مختلفی است که فرش را  دارای کاربردهای مختلف نموده است . عموم فرش های موجود در بازار در ابعاد 6 متر ، 9 متر و 12 متر مبادله می شوند . اما فرش های سایز بزرگ ، مناسب ترین گزینه جهت پوشاندن سالن های کنفرانس ، سالن های نمایش و تئاتر ، مساجد و اماکن مقدس مانند زیارتگاه ها و ... و سایر مکان هایی است که با داشتن فضایی بزرگ نیازمند فرش های بزرگ هستند .
مقاله پیش رو تحت عنوان فرش بزرگ و فرش های یکپارچه ، جهت آشنایی خوانندگان با این نوع فرش نگاشته شده است . امید است این مقاله تلاشی باشد جهت بالا بردن آگاهی خریداران با نوع متفاوت از فرش های بازار فرش و قالی ایرانی .
فرش های سایز بزرگ کاشان
تولید فرش ابعاد بزرگ کاری است کاملا تخصصی که در توان هر تولید کننده ای نخواهد بود . وجود تعداد زیادی تولید کننده درجه یک که با تمام تلاش در حال تولید محصولاتی با کیفیت و بی نظیر هستند ، شرایط را برای تولید کنندگان مبتدی و تازه وارد سخت کرده است . تولید کنندگان فرش های ماشینی شهر تاریخی کاشان در ارائه بهترین و ناب ترین فرش های ماشینی سایز بزرگ مانند سایر محصولات نساجی سرآمد بوده و محصولاتی درجه یک تولید می کنند . از همین رو انتظار فرش های با کیفیت ، ارزان قیمت و زیبا در سایز های بزرگ با برند های کاشان می رود .
بیشترین مورد استفاده این محصولات برای مساجد و با عنوان فرش مسجدی می باشد . فرش هایی که با داشتن طرح ها و رنگ های مذهبی مانند طرح محراب در رنگ های سبز و آبی باب پوشاندن کف مساجد می باشند . این محصولات در متراژهای بسیار بالا تولید شده و بنابر سایز و ابعاد مساجد و زیارتگاه ها به ابعاد سفارشی تبدیل می شوند . نقشه فرش های سایز بزرگ به گونه ای است که به راحتی توان تبدیل شدن به هر متراژی را دارند .
ویژگی فرش های بزرگ
همانطور که از نام محصولات مذکور مشخص است ، خریدار فرش های بزرگ نیازمند خرید قالی هایی با مساحت بسیار هستند ، از این رو خرید فرش با ابعاد بزرگ ، با قرار گرفتن در دسته خریدهای عمده شامل مزایای این نوع خریداز جمله قیمت فروش عمده خواهند شد .
ویژگی دیگر فرش های سایز بزرگ قابلیت سفارش است ، فرش های یکپارچه خصوصا فرش های طرح مساجد و طرح های ساده که مناسب برای سالن های کنفرانس ، نمایش و ... می باشند ، در متراژ های بالا بافته می شوند اما قبل از ورود به بازار ، منتظر سفارش می مانند تا متناسب با سفارش مشتریان برش زده شده و به دست خریدار برسند .
در نوشته های بالا اشاره شد که مورد استفاده فرش های با باابعاد بزرگ یا سایز بزرگ برای مکان هایی مانند مساجد و ... می باشد . مکان هایی که رفت و آمد بالا داشته و از این رو فرش باید دارای مقاومت بسیار بالا در برابر پاخوری ، فشار ، سایش و ... باشد . تولید کننده باید دقت نماید که برخی از این فرش های بزرگ پارچه برای سالن هایی خریداری می شود که ممکن است با کفش بر روی آن راه رفته شود ، پس مقاومت بالا و خاصیت ارتجاعی فرش های سایز بزرگ ، مهم ترین موردی است که باید در مرحله تولید مورد توجه قرار گیرد .
خرید کف پوش از نوع فرش ماشینی برای فضاهای بزرگ هزینه بالایی به همراه خواهد داشت . تولید کنندگان با در نظر گرفتن این موضوع راه هایی جهت ارزان تر تولید شدن فرش های ماشینی سایز بزرگ ارائه داده اند . اولین راه کار تولید فرش در شانه و تراکم پایین است که در کنار مقاومت مناسب نسبت به فرش های 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه از قیمت مطلوب تری برخوردار است . مورد دیگر فروش فرش به قیمت عمده است ، که به هیچ وجه نشان گر عدم کیفیت نیست ، بلکه خرید مواد اولیه در حجم بالا و به قیمت عمده ، تولید یک نقشه و یک نوع فرش به میزان زیاد از هزینه های تولید کاسته و در نهایت تولید کننده فرشی را تولید خواهد نمود که نسبت به تولیدات خرده هزینه تولید کم تری داشته باشد . داشتن طرح و نقشه ساده از هزینه طراحی کاسته و در نهایت فرشی ارزان تر به دست مشتری می رساند . لزوم پوشاندن فضاهای بزرگی مانند سالن ها ، راهرو ادارات ، اماکن مذهبی و ... عایق شدن در برابر سرما و گرما ، حشرات ، مقاومت در برابر آسیب دیدگی است . نگاهی به خریداران فرش های سایز بزرگ و کاربرد این محصولات به ما نشان می دهد که داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب از داشتن طرح و نگاره های ریز و زیبایی چشم نواز مهم تر است .
تولید فرش های ماشینی یک پارچه و سایز بزرگ کار هر تولید کننده ای نیست ، این امر به لحاظ خاص بودن محصول از نظر قیمت و کیفیت ، استفاده از تکنیک و توانایی های خاص توسط تیم تولید و ماشین آلات بافت را می طلبد . فرش های سایز بزرگ نیازمند بیشترین کیفیت بوده و تمام تمرکز تولید کننده در داشتن طول عمر و دوام بالا در این محصول است .
گروه تولید فرش دیوان از تولید کنندگان نامی شهر کاشان است ، تولیدات درجه یک و صادراتی برند دیوان زبان زد خاص و عام است . قسمت عمده ای از صادرات غیر نفتی را فرش های ماشینی برند دیوان تشکیل می دهد و این موضوع محبوبیت فرش های دیوان را در بازار های خارجی می رساند که در قبال آن نشان گر کیفیت ، زیبایی و قیمت مطلوب برند مذکور است .
یکی از محصولات ارائه شده توسط گروه تولید فرش دیوان ، فرش های یک پارچه و سایز بزرگ است . فرش هایی که به رغم داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب شایسته ترین انتخاب برای پوشاندن متراژ های بالا هستند . استفاده از خرید به مراجعه به فروشگاه اینترنتی دیوان موردی است با مزایای متعدد از جمله خرید فرش اصل در قیمت درب کارخانه ، این نوع خرید به لحاظ داشتن آیتم ارسال رایگان درب منزل روش خوبی برای خرید های عمده و فرش های سایز بزرگ محسوب می شود . دوام محصولات دیوان به حدی است که خرید از برند دیوان را می توان خرید عمری نام نهاد .

فرش بزرگ, فرش سایز بزرگ, فرش یکپارچه, فرش سایز بزرگ کاشان, فرش مسجدی,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
فروش عمده فرش ماشینی اصل کاشان
امکان بافت فرش ماشینی به اندازه دلخواه و فرش بزرگ پارچه
تولید فرش های ماشینی کاشان با کیفیت و ارزان
فروش فرش کاشان
فروش عمده فرش فانتزی
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi