لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

فرش ماشینی درجه یک

first-class-carpet.jpg

در این مقاله قصد داریم در حیطه فرش درجه یک کاشان توضحاتی ارائه دهیم . صحبت در مورد پیشینه و بافت اولین تولیدات فرش ماشینی درجه یک کاشان شروع کننده بحث بوده و سعی شده است طی نکاتی مفید و مختصر خوانندگان را با خصوصیات فرش ‌کاشان به نحوی آشنا نماییم .
صنعت نساجی در شهر کاشان
شهر کاشان ، پایتخت فرش ماشینی در کشور است . همان طور که می دانیم شهر های مختلفی در سراسر کشورمان با داشتن تعدادی کارخانه تولید فرش و قالی به ارائه فرش ماشینی مشغول هستند اما چرا شهر کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی شناخته شده است ؟ آیا تفاوت خاصی بین تولیدات کاشان با تولیدات سایر شهر ها وجود دارد ؟ چرا هر کجا نامی از فرش ماشینی درجه یک به میان است ، برند های کاشان خوش می درخشند ؟ اگر سوالاتی از این دست در ذهنتان دارید خوواندن ادامه مقاله را توصیه می کنیم .
در ابتدا لازم است بدانیم شهر کاشان از دیرباز در صنعت نساجی حرفی برای گفتن داشته است . شاید گذر جاده ابریشم از این شهر یکی از دلایل ابتدایی و بنیادی باشد . شهر کاشان از شهر های مهم استان اصفهان است . شهری با آب و هوای خشک که شغل اکثر مردم آن صنعتی بوده است . تعداد زیادی شهرک و کارخانه در اطراف شهر کاشان وجود دارد که عمده آن ها را کارخانه های فرش و قالی شکل داده اند . نبود بارندگی ، خشکی آب و هوا و ... کشاورزی را در شهر کاشان دشوار ساخته و درآمد عمده مردم از راه صنعت و بافت فرش و قالی بوده و یکی از دلایل پیشرفت این شهرستان در تولید قالی ، همین عامل بوده است . نیاز به معماری های خاص مانند قنات ، بادگیر در خانه ها و ... به علت هوای گرم و خشک از دیرباز هنر را در شهر نهادینه ساخته است . آشنا بودن چشم مردم کاشان با هنر ، تذهیب ، سقف و سردر نقاشی شده ، در و پیکر پر نگاره در خانه ها و ... امری عادی است ؛ از همین رو با ورود فرش های ماشینی و تولید اولین فرش درجه یک ‌کاشان ترکیب هنر و طرح های زیبا و جذاب برای تولید کنندگان کار دشواری نبوده است . یکی از دلایل تفاوت فرش های کاشان با فرش های سایر شهر ها زیبایی در نقشه و نگاره ها است . که در ادامه توضیح خواهیم داد .
تاثیر نقشه در فرش درجه یک ‌کاشان
ارتباطات بصری تاثیر بسزایی بر ذهن مشتریان دارد . طرح های جذاب ، خریداران را به خود کشیده و در عوض طرح های بی روح و تکراری ، ذهنیتی منفی در خرید ایجاد می کنند . تولید کنندگان کاشان با داشتن تیم طراحی قوی به این نکته دقت داشته و طرح هایی جذاب ، گیرا ، متنوع و باب سلیقه مشتریان را به تصویر می کشند . با نگاهی به سیر خرید مشتریان ، تغییر و تحولات در این زمینه مشهود است . سلایق در سراسر جهان به سمت همگرا شدن در حرکت است . اینکه تولیدکننده بتواند سلیقه مشتریان را طی چند سال آینده شناسایی و تامین کند تضمینی جهت فروش محصولاتش خواهد بود .
تولید کنندگان فرش درجه یک ‌کاشان سلیقه خریداران را در دست داشته و محصولاتی تولید می کنند که از نظر طرح و نگاره پر فروش و گیرا است . تصور نمایید برندی فرش هایی با طرح تکراری تولید نمایند ، مشتریان تمایلی به خرید طرح های تکراری نداشته و نسبت به خرید از برند های دیگر اقدام می کنند . بدین ترتیب تولید کننده ای که نبوغ طراحی ندارد از دور رقابت های حذف شده و مشتریان خود را از دست می دهد .
نقش های بافته شده بر فرش درجه یک ‌کاشان دارای اصالت ، قدمت ، علت و زیبایی بی نظیر است . متداول ترین طرح های بکار رفته در فرش درجه یک ‌کاشان طرح هایی هستند دارای ترنج و محراب . نمی توان نگاره خاصی را به عنوان زیبا ساز طرح در نظر گرفت اما در فرش درجه یک ‌کاشان شاهد حضور طرح های تزیینی مرکب و هماهنگ هستیم . طرح هایی که از یک ترنج لوزی یا بیضی در مرکز فرش و تعداد زیادی نگاره به دور ان تشکیل شده اند . لچک ها هم بی تاثیر در زیبا شدن فرش درجه یک ‌کاشان نیستند . در کنار این طرح های سنتی چند سالی ست که طرح های مدرن پا به عرصه گذاشته و با داشتن تفاوت فراوان با طرح های سنتی و کلاسیک بخشی از بازار را در دست گرفته اند .
تاثیر الیاف بر فرش درجه یک ‌کاشان
عوامل متعددی بر کیفیت فرش های ماشینی اثر دارد ، مهم ترین و اولین عامل جنس الیاف مصرفی است . سه نوع الیاف در تولید یک تخته فرش دخالت دارند . نخ تار ، نخ پود و نخ خاب . نخ تار و پود به ترتیب در طول و عرض فرش چله کشی شده و عموما از جنس پلی استر و پنبه هستند . از آنجایی که نخ تار و پود در پیکره فرش مورد استفاده قرار می گیرند زیاد مورد توجه نیستند . نخ خاب نخ تعیین کننده و اصلی است ، نخ خاب آن الیافی هستند که در سطح فرش به چشم آمده و دیده می شوند . فرش ها از نخ خاب مختلف قابل تهیه هستند ، بهترین الیاف در تولید فرش نخی وارداتی به نام آکرولیک هیت ست شده است و فرش های ماشینی کاشان تنها فرش هایی هستند که در تولید آن ها از نخ های خاب صد در صد اکرولیک هیت ست شده استفاده می شود . تولیدات سایر شهر ها در بهترین حالت با درصدی ناخالص همراه هستند . بجز الیاف اکرولیک ، الیاف پلی استر و الیاف پروپلین دیگر نخ هایی هستند که در خاب فرش به چشم می خورند . عموما در تولید از ترکیب هر سه استفاده شده و به میزانی که از خلوص اکرولیک کاسته می شود فرش کم کیفیت تر و کم دوام تر خواهد بود .
در یک کلمه می توان گفت کیفیت فرش درجه یک ‌کاشان بدان علت است که در تولید آن ها از نخ خاب صد در صد اکرولیک هیت ست شده استفاده می شود . این موضوع تنها امر در تعیین کیفیت نیست اما مهم ترین است .
تاثیر شانه و تراکم بر فرش درجه یک کاشان
تولید اولین قالی های دستباف در کاشان بوده است . تولید کنندگان فرش های ماشینی با ذوق ، با توجه به علاقه مردم به قالی های دستباف ، شانه و تراکم فرش را بالا بردند و توانستند فرش های 1200 شانه و 1500 شانه را با بالاترین یفیت و زیبایی در خور قالی های دستباف ، تولید کنند .
برای مفهوم شانه و تراکم کلیک کنید .
محصولاتی که دارای شانه و تراکم بالایی هستند ، دارای تراکم بیشتر و ظرافت و زیبایی فوق العاده ای هستند . افرادی که قالی های دستباف را از نظر کیفیت و زیبایی می پسندند ولی به دلیل قیمت بالای آن ، قدرت خرید آن را ندارند ، فرش ماشینی 1200 شانه کاشان به آن ها پیشنهاد می شود .
خرید فرش درجه یک
 جالب است بدانیم فرش درجه یک ‌کاشان از حدود 700 برند مختلف تشکیل شده است . پس از اطمینان از برتری فرش کاشان بر سایر محصولات نوبت به انتخاب یک برند از میان 700 برند موجود می رسد . انتخاب باید آگاهانه و با داشتن حداکثر اطلاعات باشد . یکی از مناسب ترین راه های انتخاب برند خوب ، اتکا به تجربه و رایزنی با خریداران برند های مختلف است . برای مثال فرش دیوان در طول سال ها فعالیت خود مشتری را از دست نداده و روز به روز به تعداد مشتریان آن افزوده می شود . بی شک خریداران فرش درجه یک دیوان از خرید خود حداکثر رضایت را دارند این مورد می تواند چراغ سبزی برای مشتریان تازه وارد به بازار باشد . خرید از بهترین برند فرش ، یعنی خرید محصولی که قرار است سالیان سال در کنار شما زندگی کند . این شرکت ، با استفاده از الیاف مرغوب و درجه یک و با استخدام بهترین طراحان ، بهترین نقشه ها و طرح های جدید را تولید و عرضه می کند . این خصوصیات باعث شده است تا محصولات این شرکت ، جزء فرش های صادراتی باشد . این شرکت فرش های درجه یک را با طرح های سنتی و مدرن تولید می کند .

فرش ماشینی درجه یک کاشان, بهترین برند فرش, خرید فرش درجه یک, فرش ماشینی, فرش صادراتی, فرش 1200 شانه, فرش ماشینی 1200 شانه کاشان
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
فرش های درجه یک و خوب دارای چه مشخصاتی هستند ؟
زیباترین فرش های مدرن برای دکوراسیون های مدرن
خرید اینترنتی فرش ارزان
امکان خرید مستقیم فرش از کارخانه فرش
خرید فرش ماشینی 1200 شانه از کارخانه فرش کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi