لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

فرش ماشینی درجه یک

first-class-carpet.jpg

در این مقاله قصد داریم در حیطه فرش درجه یک کاشان توضحاتی ارائه دهیم . صحبت در مورد پیشینه و بافت اولین تولیدات فرش ماشینی درجه یک کاشان شروع کننده بحث بوده و سعی شده است طی نکاتی مفید و مختصر خوانندگان را با خصوصیات فرش ‌کاشان به نحوی آشنا نماییم .
صنعت نساجی در شهر کاشان
شهر کاشان ، پایتخت فرش ماشینی در کشور است . همان طور که می دانیم شهر های مختلفی در سراسر کشورمان با داشتن تعدادی کارخانه تولید فرش و قالی به ارائه فرش ماشینی مشغول هستند اما چرا شهر کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی شناخته شده است ؟ آیا تفاوت خاصی بین تولیدات کاشان با تولیدات سایر شهر ها وجود دارد ؟ چرا هر کجا نامی از فرش ماشینی درجه یک به میان است ، برند های کاشان خوش می درخشند ؟ اگر سوالاتی از این دست در ذهنتان دارید خوواندن ادامه مقاله را توصیه می کنیم .
در ابتدا لازم است بدانیم شهر کاشان از دیرباز در صنعت نساجی حرفی برای گفتن داشته است . شاید گذر جاده ابریشم از این شهر یکی از دلایل ابتدایی و بنیادی باشد . شهر کاشان از شهر های مهم استان اصفهان است . شهری با آب و هوای خشک که شغل اکثر مردم آن صنعتی بوده است . تعداد زیادی شهرک و کارخانه در اطراف شهر کاشان وجود دارد که عمده آن ها را کارخانه های فرش و قالی شکل داده اند . نبود بارندگی ، خشکی آب و هوا و ... کشاورزی را در شهر کاشان دشوار ساخته و درآمد عمده مردم از راه صنعت و بافت فرش و قالی بوده و یکی از دلایل پیشرفت این شهرستان در تولید قالی ، همین عامل بوده است . نیاز به معماری های خاص مانند قنات ، بادگیر در خانه ها و ... به علت هوای گرم و خشک از دیرباز هنر را در شهر نهادینه ساخته است . آشنا بودن چشم مردم کاشان با هنر ، تذهیب ، سقف و سردر نقاشی شده ، در و پیکر پر نگاره در خانه ها و ... امری عادی است ؛ از همین رو با ورود فرش های ماشینی و تولید اولین فرش درجه یک ‌کاشان ترکیب هنر و طرح های زیبا و جذاب برای تولید کنندگان کار دشواری نبوده است . یکی از دلایل تفاوت فرش های کاشان با فرش های سایر شهر ها زیبایی در نقشه و نگاره ها است . که در ادامه توضیح خواهیم داد .
تاثیر نقشه در فرش درجه یک ‌کاشان
ارتباطات بصری تاثیر بسزایی بر ذهن مشتریان دارد . طرح های جذاب ، خریداران را به خود کشیده و در عوض طرح های بی روح و تکراری ، ذهنیتی منفی در خرید ایجاد می کنند . تولید کنندگان کاشان با داشتن تیم طراحی قوی به این نکته دقت داشته و طرح هایی جذاب ، گیرا ، متنوع و باب سلیقه مشتریان را به تصویر می کشند . با نگاهی به سیر خرید مشتریان ، تغییر و تحولات در این زمینه مشهود است . سلایق در سراسر جهان به سمت همگرا شدن در حرکت است . اینکه تولیدکننده بتواند سلیقه مشتریان را طی چند سال آینده شناسایی و تامین کند تضمینی جهت فروش محصولاتش خواهد بود .
تولید کنندگان فرش درجه یک ‌کاشان سلیقه خریداران را در دست داشته و محصولاتی تولید می کنند که از نظر طرح و نگاره پر فروش و گیرا است . تصور نمایید برندی فرش هایی با طرح تکراری تولید نمایند ، مشتریان تمایلی به خرید طرح های تکراری نداشته و نسبت به خرید از برند های دیگر اقدام می کنند . بدین ترتیب تولید کننده ای که نبوغ طراحی ندارد از دور رقابت های حذف شده و مشتریان خود را از دست می دهد .
نقش های بافته شده بر فرش درجه یک ‌کاشان دارای اصالت ، قدمت ، علت و زیبایی بی نظیر است . متداول ترین طرح های بکار رفته در فرش درجه یک ‌کاشان طرح هایی هستند دارای ترنج و محراب . نمی توان نگاره خاصی را به عنوان زیبا ساز طرح در نظر گرفت اما در فرش درجه یک ‌کاشان شاهد حضور طرح های تزیینی مرکب و هماهنگ هستیم . طرح هایی که از یک ترنج لوزی یا بیضی در مرکز فرش و تعداد زیادی نگاره به دور ان تشکیل شده اند . لچک ها هم بی تاثیر در زیبا شدن فرش درجه یک ‌کاشان نیستند . در کنار این طرح های سنتی چند سالی ست که طرح های مدرن پا به عرصه گذاشته و با داشتن تفاوت فراوان با طرح های سنتی و کلاسیک بخشی از بازار را در دست گرفته اند .
تاثیر الیاف بر فرش درجه یک ‌کاشان
عوامل متعددی بر کیفیت فرش های ماشینی اثر دارد ، مهم ترین و اولین عامل جنس الیاف مصرفی است . سه نوع الیاف در تولید یک تخته فرش دخالت دارند . نخ تار ، نخ پود و نخ خاب . نخ تار و پود به ترتیب در طول و عرض فرش چله کشی شده و عموما از جنس پلی استر و پنبه هستند . از آنجایی که نخ تار و پود در پیکره فرش مورد استفاده قرار می گیرند زیاد مورد توجه نیستند . نخ خاب نخ تعیین کننده و اصلی است ، نخ خاب آن الیافی هستند که در سطح فرش به چشم آمده و دیده می شوند . فرش ها از نخ خاب مختلف قابل تهیه هستند ، بهترین الیاف در تولید فرش نخی وارداتی به نام آکرولیک هیت ست شده است و فرش های ماشینی کاشان تنها فرش هایی هستند که در تولید آن ها از نخ های خاب صد در صد اکرولیک هیت ست شده استفاده می شود . تولیدات سایر شهر ها در بهترین حالت با درصدی ناخالص همراه هستند . بجز الیاف اکرولیک ، الیاف پلی استر و الیاف پروپلین دیگر نخ هایی هستند که در خاب فرش به چشم می خورند . عموما در تولید از ترکیب هر سه استفاده شده و به میزانی که از خلوص اکرولیک کاسته می شود فرش کم کیفیت تر و کم دوام تر خواهد بود .
در یک کلمه می توان گفت کیفیت فرش درجه یک ‌کاشان بدان علت است که در تولید آن ها از نخ خاب صد در صد اکرولیک هیت ست شده استفاده می شود . این موضوع تنها امر در تعیین کیفیت نیست اما مهم ترین است .
تاثیر شانه و تراکم بر فرش درجه یک کاشان
تولید اولین قالی های دستباف در کاشان بوده است . تولید کنندگان فرش های ماشینی با ذوق ، با توجه به علاقه مردم به قالی های دستباف ، شانه و تراکم فرش را بالا بردند و توانستند فرش های 1200 شانه و 1500 شانه را با بالاترین یفیت و زیبایی در خور قالی های دستباف ، تولید کنند .
برای مفهوم شانه و تراکم کلیک کنید .
محصولاتی که دارای شانه و تراکم بالایی هستند ، دارای تراکم بیشتر و ظرافت و زیبایی فوق العاده ای هستند . افرادی که قالی های دستباف را از نظر کیفیت و زیبایی می پسندند ولی به دلیل قیمت بالای آن ، قدرت خرید آن را ندارند ، فرش ماشینی 1200 شانه کاشان به آن ها پیشنهاد می شود .
خرید فرش درجه یک
 جالب است بدانیم فرش درجه یک ‌کاشان از حدود 700 برند مختلف تشکیل شده است . پس از اطمینان از برتری فرش کاشان بر سایر محصولات نوبت به انتخاب یک برند از میان 700 برند موجود می رسد . انتخاب باید آگاهانه و با داشتن حداکثر اطلاعات باشد . یکی از مناسب ترین راه های انتخاب برند خوب ، اتکا به تجربه و رایزنی با خریداران برند های مختلف است . برای مثال فرش دیوان در طول سال ها فعالیت خود مشتری را از دست نداده و روز به روز به تعداد مشتریان آن افزوده می شود . بی شک خریداران فرش درجه یک دیوان از خرید خود حداکثر رضایت را دارند این مورد می تواند چراغ سبزی برای مشتریان تازه وارد به بازار باشد . خرید از بهترین برند فرش ، یعنی خرید محصولی که قرار است سالیان سال در کنار شما زندگی کند . این شرکت ، با استفاده از الیاف مرغوب و درجه یک و با استخدام بهترین طراحان ، بهترین نقشه ها و طرح های جدید را تولید و عرضه می کند . این خصوصیات باعث شده است تا محصولات این شرکت ، جزء فرش های صادراتی باشد . این شرکت فرش های درجه یک را با طرح های سنتی و مدرن تولید می کند .

فرش ماشینی درجه یک کاشان, بهترین برند فرش, خرید فرش درجه یک, فرش ماشینی, فرش صادراتی, فرش 1200 شانه, فرش ماشینی 1200 شانه کاشان
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
بهترین فرش های ماشینی ابریشم گونه
فروش اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی 1200 شانه
خرید فرش مدرن
فرش های ماشینی شیک و زیبا
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi