لوگوی فرش ماشینی
جستجوی فرش براساس رنگ

فرش 1200 شانه 8 رنگ

carpet-1200-reeds-8-color-kashan.jpg

شهر تاریخی کاشان توانسته است عنوان تولید کننده بهترین فرش های  ماشینی باشد ، این عنوان از قدیم الایام با این شهر زیبا همراه بوده و در طول زمان مستحکم تر از قبل از این عنوان مهم دفاع نموده است . اولین فرش های ماشینی که بالغ بر یک قرن پیش تولید شده اند از دل کارخانه جات شهر کاشان متولد شده و اینگونه کارخانه راوند اولین فرش ماشینی ایرانی را تولید نمود . پس از آن رفته رفته با اشاعه و گسترش کارخانه جات و رونق گرفتن بازار فرش و قالی ماشینی افراد متعددی در این زمینه به فعالیت پرداخته و در اندک زمان ممکن تعداد زیادی از تولید کنندگان با ارائه محصولات متنوع در بازار فرش مشغول به کار شدند .
گسترش صنعت فرش ماشینی توام با گسترش روز افزون فناوری توانسته است با کمک گرفتن از نیروی انسانی و زبده روز به روز در ارائه خدمات بهتر عمل نموده و جای خود را به خوبی در منازل ایرانیان باز نماید . از آنجایی که کارخانه جات فرش ماشینی ، انسان محور بوده و نیازمند تعداد زیادی طراح ، گرافیست ، بافنده ، کمک بافنده ، رفوگر ، کارشناس فروش و ... می باشد در اشتغال زایی و حیطه اقتصاد کمک شایانی به کشور نموده است .
بوجود آمدن کارخانه جات رنگرزی ، نساجی ، نخ ریسی و ... در کنار کارخانه جات تولید فرش در شهرک های صنعتی کاشان مزید بر علت شده تا کیفیت بالا در کنار مطوبیت قیمت قرار گرفته و بر بهبود بازار فرش کاشان بیافزاید . یکی از جدیدترین و زیباترین فرش ماشینی موجود در بازار فرش کاشان ، که با استقبال بی نظیری از مشتریان فرش روبرو شده است ، فرش 1200 شانه 8 رنگ می باشد  . این فرش های جدید ، که در چند سال اخیر به بازار کاشان وارد شده است ، بسیار ریز بافت و ظریف است .

فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600
برای همه واضح و مبرهن است ، که با افزایش شانه و تراکم ، قالی ، ریز بافت تر و توپر تر می شود . شانه به گره های موجود در یک متر مربع از عرض و تراکم به گره های موجود در یک متر مربع از طول فرش گفته می  شود . وقتی تعداد گره ها در یک قالی زیاد باشد ، امکان بافت طرح های بسیار ریز و ظریف وجود دارد . در بافت فرش های 1200 شانه بر خلاف محصولات با شانه و تراکم پایین باید با لیاف خیلی نازک و ظریف بافته شود ، چون تعداد گره ها بالاست و ریشه ها به هم نزدیک و فشرده هستند . این فرش های ریز بافت و ظریف را با دستگاه hcix2 که از شرکت وندویل بلژیک وارد کرده اند ، بافته می شوند .
فرش ماشینی 1200 شانه 8 رنگ
قدرت دستگاه hcix2  پیشرفته و مدرن به حدی است که توان بافت محصولات با تعداد رنگ های بالا را نیز دارد . فرش ماشینی 1200 شانه 8 رنگ ، یکی از زیباترین محصولات است که علاوه بر ویژگی  ریز بافتی و ظرافت ، به دلیل استفاده از تعداد رنگ های بالا ، قدرت هارمونی با دکوراسیون را نیز دارد . استفاده از 8 رنگ باکیفیت ، زیبایی فرش را بالا می برد . اصولا در بافت محصولاتی که دارای طرح های شلوغ هستند ، هر اندازه تعداد رنگ به کار رفته ، بیشتر باشد ، زیبایی قالی 1200 شانه نیز بیشتر می شود .
جنس الیاف فرش 1200 شانه 8 رنگ
همانطور که در بالا اشاره کردیم ، فرش های هزار و دویست شانه ، به دلیل تعداد گره های بالا باید با الیاف خیلی نازک وریز بافته شود ولی در عین حال مستحکم باشد تا در هنگام بافت ، نخ پاره نشود ، چون سرعت دستگاه hcix2 بسیار بالاست ، به همین منظور ، بهتر است فرش های 1200 شانه تراکم 3600 ، با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شود . الیاف آکریلیک از بهترین الیاف مصنوعی موجود در بازار است که خصوصیات آن ، بسیار شبیه خصوصیات الیاف پشم است . این الیاف مصنوعی را قبل از بافت ، ازمرحله هیت ست که تونلی از بخار آب و گرما است ، عبور می دهند و بدین صورت ، نخ ، مستحکم می شود . نخ های پلی استر ، ظرافت الیاف آکریلیک را ندارند و برای بافت محصولات 1200 شانه مناسب نیستند . فرش 1200 شانه هشت رنگ بافته شده با الیاف آکریلیک ، مقاوم در برابر پاخور  شدن ، حرارت ، نور خورشید است و بعد از شست وشو تغییر رنگ نمی دهد و به دلیل اینکه الیاف آکریلیک ، در مرحله هیت ست ، پرزهایش گرفته می شود ، فرش آکریلیک ، بدون پرزدهی است و ضد حساسیت می باشد .
انواع طرح فرش 1200 شانه
شرکت دیوان  ، یکی از برترین کارخانجات فرش ماشینی کاشان است که توانسته است در تولید بهترین فرش های 1200 شانه 8 رنگ ، موفق عمل کند . این شرکت بزرگ ، با استخدام طراحان کارآمد و زبده ، زیباترین طرح ها و نقشه های سنتی و مدرن را خلق می کند . طرح های این شرکت ، نیازگوی همه سلیقه ها می باشد .  این طرح های بسیار زیبا ، در اندازه های مختلف تولید می شود . ابعاد 6 متری ، 9 متری ، 12 متری از ابعاد استاندارد فرش ماشینی است . این شرکت ، فرش های 1200 شانه 8 رنگ را در ابعاد بزرگ و همچنین در شکل های مختلف بیضی ، دایره ، مربع تولید می کند . این تنوع در ابعاد و شکل فرش های ماشینی ، کشورهای دیگر را به خرید از محصولات این کارخانه ترغیب کرده است . عرضه محصولات 1200 شانه 8 رنگ با بهترین برند فرش ماشینی ، فروشندگان دیگر شهرها را  به خرید عمده فرش ماشینی کاشان ، تشویق می کند تا بتوانند فرش های باکیفیت و درجه یک را به مشتریان خود عرضه کنند .
وب سایت دیوان ، دربردارنده متنوع ترین طرح و نقشه های جدید می باشد که در اینجا به ذکر برخی از آن ها اشاره کردیم. این شرکت ، با فروش مستقیم فرش های ماشینی توانسته است مشتریان فرش را از قیمت عنوان شده برروی محصولات ، راضی و خرسند نگه دارد . فروش مستقیم که شامل فروش حضوری و فروش اینترنتی فرش ماشینی است ، مشتری ، به صورت مستقیم با مدیران کارخانه در ارتباط است و نقش واسطه ها و دلالان حذف می شود . با توجه به این دوران نوساناتات اقتصادی ، خرید از کارخانه بزرگ دیوان ، مقرون به صرف است و محصول خریداری شده به دلیل کیفیت بالا ، سالیان متمادی می تواند طنین انداز محافل گرم شما باشد . 
در این مقاله به بررسی انواع فرش کاشان به صورت سنتی و فانتزی پرداخته ایم و سعی کرده ایم تا با بررسی این موضوع و شناساندن انواع فرش کاشان به صورت سنتی و فانتزی راهنمایی های لازم را خدمت خریداران ارائه دهیم . در کلی ترین حالت ممکن فرش های ماشینی کاشان در سه دسته سنتی ، فانتزی یا مدرن و کلاسیک در بازار فرش و قالی وجود دارند .
انواع فرش فانتزی و مدرن 1200 شانه 8 رنگ
فرش های مدرن با ظهور خود سلیقه بسیاری از جوانان و نوجوانان را پوشش داده و به علت تفاوت فاحشی که با طرح های موجود داشتند به خوبی و به سرعت جای خود را در بین مشتریان باز کردند . جایگاه فرش ماشینی مدرن و فانتزی ، ناشی از طرح و نقش زیبا و متفاوت ، قیمت مطلوب و مناسب ، کارکرد و کیفیت عالی و عمر با دوام است . از انواع فرش های فانتزی کاشان می توان به موارد زیر اشاره نمود .
طرح بنیامین کاشان ، طرح بیوتی ، طرح هلیوس ، طرح المیا ، طرح الیزابت
انواع فرش های سنتی کاشان به صورت 1200 شانه 8 رنگ
اما نوع دیگری از فرش های کاشان ، فرش های سنتی هستند . فرش های سنتی انتخاب شایسته ای برای پذیرایی ، فضاهای لوکس و محیط های اداری هستند . طرح و نگاره فرش های سنتی به جد ، زیبا و جذاب بوده و در نهایت ظرافت و دقت طراحی شده اند . انواع مختلف فرش های سنتی از نظر شانه و تراکم ، طرح و رنگ ، سایز و ابعاد و ... وجود دارند . به عنوان نمونه فرش های ماشینی کاشان در انواع فرش 1500 شانه ، فرش 1200 شانه ، فرش 1000 شانه و فرش 700 شانه قابل تهیه می باشند .
از منظری دیگر می توان انواع فرش ها را به 6 متر ، 9 متر و 12 متر و انواع سایز های قالیچه تقسیم نمود . داشتن رنگ زمینه غالب هم نوعی دسته بندی در فرش ماشینی محسوب می شود .
جنس و الیاف به کار رفته مستقیما جنس فرش ماشینی را شکل می دهد و این موضوع می تواند فرش های ماشینی سنتی را در دسته های فرش های آکرولیک ( بافته شده از نخ اکرولیک ) ، فرش های پلی استر ( بافته شده از نخ پلی استر ) ، فرش های پلی پروپلین ( بافته شده از نخ پلی پروپلین ) و تلفیقی از هر سه الیاف جای دهد . فرش های کاشان از نخ خاب با جنس آکرولیک هیت ست شده بافته می شوند که بهترین کیفیت و دوام را به همراه دارد اما فرش های بافته شده در سایر شهر ها عموما از ترکیب از هر سه نخ تولید می شود به میزانی که از درصد خلوص نخ اکرولیکی کاسته شود ، کیفیت و دوام فرش نیز کمتر و کمتر خواهد شد . تفاوت فرش های کلاسیک با فرش های مدرن و سنتی در طرح و نقشه است . فرش های کلاسیک ، طرح و نگاره ای مابین فرش های سنتی و مدرن دارند . این دسته از محصولات سلایق زیادی را پوشش داده اند . در سبک معماری ها و دکور های تلفیقی کاربرد فراوان داشته و از آنجایی که زیبایی و اصالت فرش های سنتی را در کنار مدرنیته بودن فرش های فانتزی دارند توجه همگان را به خود جلب نموده اند . 
طرح آتوسا ، طرح اردکان ، طرح زیبای حریر ، طرح بدون ترنج درباری ، طرح حوض نقره ، طرح جدید سالار سرامیکی از پرفروش ترین محصولات سنتی دیوان می باشند .

فرش 1200 شانه 8 رنگ, فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600, فرش های هزار و دویست شانه, انواع طرح فرش 1200 شانه, انواع فرش کاشان, فروش اینترنتی فرش ماشینی
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی خوب کدام است ؟
فرش ماشینی ظریف 1200 شانه
خرید فرش ماشینی از شهر فرش
فرش های ماشینی شیک و زیبا
فروش فرش کاشان به قیمت کارخانه
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi