لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

بهترین روش ست کردن فرش ماشینی با مبل

coordination-carpet-and-sofa.jpg

یکی از موارد مورد توجه در دکوراسیون خانه توجه به اصول زیبا شناسی است . هنگام خرید فرش ماشینی ، باید رنگ و طرح سایر لوازم و وسایل دکوراسیون را مد نظر قرار داد . ایجاد هارمونی و ترکیب رنگ مناسب داشتن بین تک تک اجزا و لوازم منزل ، از ضروریاتی است که اگر درست انتخاب نشود فضا را دل مرده و خسته کننده می نماید .
در میان سیل عظیمی از طرح ها و رنگ های فرش ماشینی ، بی شک انتخاب ترکیب رنگی مناسب و هماهنگ با مبلمان و سایر وسایل دکوراسیون کار آسانی نخواهد بود اما اگر به اصول و نکات مربوطه توجه شود ، می توان به راحتی و به بهترین روش ممکن نسبت به ست كردن فرش با مبل اقدام نمود .
هماهنگی فرش و مبل از ترفندهای دکوراسیون داخلی به حساب می آید . به همین منظور در مقاله قصد داریم تا با ارائه مطالبی مفید در راستای انتخاب بهتر و بهترین روش های ست کردن فرش و مبل به خریداران کمک نماییم .
سوال اساسی این نوشتار این است که بهترین روش ست کردن فرش و مبل چیست ؟
ست کردن رنگ مبل با کدام وسیله منزل ضروری است ؟
اگر بخواهیم در مورد ست کردن رنگ مبلمان به عنوان یکی از وسایل اصلی منزل با سایر ملزومات دکور صحبت نماییم اولین و نزدیک ترین وسیله فرش و پس از آن پرده ها خواهند بود . معمولا فرش و پرده همجوار با مبلمان قرار دارند . از همین رو هماهنگی طرح و رنگ این سه مورد می تواند تاثیر به سزایی در زیباسازی دکور داشته باشد این امر کاملا واضح و مبرهن است اما موضوع اساسی این است که نحوه ست کردن فرش ، مبلمان و ... باید بر چه اساسی شکل بگیرد ؟
روش ست کردن فرش و مبل
توجه به رنگ و طرح مبلمان و کوسن های آن ها از موارد مهم در انتخاب رنگ و طرح فرش ماشینی است . در واقع می توان به این موضوع به عنوان بهترین نکته در ست کردن فرش و مبل اشاره نمود . به عنوان مثال اگر در مبلمان منزل شما از رنگ های گرم و تند استفاده شده است ، در انتخاب فرش باید به سراغ رنگ های خنثی و نهایتا رنگ هایی که تناژ ملایم تری نسبت به رنگ مبلمان دارند رفت . عموما داشتن زمینه و کف پوشی روشن تر از رنگ مبلمان و پرده ها فضا را گرم و دل چسب تر می کند .
در نمونه ای دیگر می توان طرح مبلمان را مثال زد . اگر مبلمانی دارید که در آن از طرح های نسبتا شلوغ و پر کمک گرفته شده است ، بهتر است فرش ساده بدون طرح باشد . استفاده از مبلمان و فرش با طرح های شلوغ ، خصوصا در فضاهای کوچک باعث خستگی و تشویش ذهن خواهد شد . اغتشاشات بصری فضا مستقیما بر روح و روان فرد بیننده تاثیر می گذارد . از همین رو جهت داشتن روانی آرام و خاطری آسوده باید به بهترین روش ست کردن فرش و مبل توجه نمود .
در کل باید فرش و مبلمان دارای طرح و نگاره ای نسبتا هماهنگ با یکدیگر باشند . ایجاد هارمونی رنگ و طرح به هیچ وجه به معنای یکسانی نخواهد بود . پس در ایجاد هماهنگی لوزمی ندارد که طرح و رنگ عینا مشابه باشد .
نکته ی دیگر که لزوم توجه بر آن بر کسی پوشیده نیست ، این است که در دکوراسیون بهتر است پرده ها ساده و با رنگی خنثی انتخاب شوند . انتخاب رنگ زمینه پرده و مبلمان در تعیین ذهنیت بیننده بسیار مهم است .
بهترین اصول ست کردن رنگ مبل با پرده
یکی دیگر از راه های دگرگون سازی دکوراسیون توجه و ایجاد هارمونی بین مبلمان با پرده هاست . از آنجایی که پرده ها قسمت اعظمی از فضا را به خود اختصاص می دهند در دکور نقش مهمی دارند . همچنین باید پرده علاوه بر مبلمان با فرش هماهنگ شود . ست کردن رنگ مبل با پرده ها که از اصول و قواعد مهم به شمار می رود نیازمند رعایت چند نکته ساده اما اساسی است . برای این مورد می توان از رنگ و طرح کوسن ها کمک گرفت . فضایی را تجسم نمایید که در آن پرده ها ، رنگی هماهنگ با مبلمان و یکسان با کوسن ها داشته باشند . این هماهنگی و یکسانی تنها به رنگ و طرح محدود نشده و اگر در انتخاب جنس پارچه هم دقت شود می توان محیطی به نهایت زیبا ساخت . برای مثال اگر جنس مبلمان مخمل است ، نباید از پرده هایی نازک استفاده نمود ، بهتر است جنس پرده شبیه به مخمل باشد . 
استفاده از رنگ های متضاد هم هارمونی خوبی ایجاد خواهد نمود ، خصوصا اگر رنگ ها تیره و روشن انتخاب شوند . نمی توان به سادگی در مورد ست شدن رنگ ها نظر داد باید رنگ های مختلف را در کنار یکدیگر ست نمود و پس از مشاهده در مورد ست بودن یا نبودن هر رنگ تصمیم گرفت .
هر چند این انتخاب به میزان زیادی به سلیقه فرد بستگی دارد . به طور کلی نمی توان قاطعانه در مورد هماهنگی رنگ ها نظر داد ، در کل مشخص است که رنگ های تند در کنار رنگ های خنثی ، یا طرح های شلوغ در کنار طرح های ساده زیبا خواهند بود . این موضوع به خصوص در مورد مبلمان ، پرده ها و فرش ها به عنوان سه عنصر سازنده دکور اهمیت بیشتری خواهد داشت .
بهتر است با در نظر گرفتن فضای معماری و سبک داخلی فضای منزلتان ، مدل ، رنگ و طرح مبلمان را انتخاب کرده و در مورد جزئیات از روش های ست کردن مبل با فرش و پرده کمک بگیرید . نا گفته نماند در انتخاب ها بهتر است ابتدا به سراغ خرید فرش برویم . ست کردن سایر وسایل با فرش کاری آسان تر خواهد بود اما فرش به علت داشتن نگاره های زیاد ، متراژ بالا و تاثیر گذاری بیشتر در دکوراسیون سخت تر با سایر وسایل ست خواهد شد .

ست كردن فرش با مبل, فرش ساده بدون طرح, انتخاب فرش ماشینی, هماهنگی فرش و مبل
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
رنگ فرش ماشینی
مدل فرش 700 شانه ماشینی ابریشمی
تحلیل قیمت انواع فرش ماشینی
فرش قیمت مناسب را از کجا بخرم ؟
خرید اینترنتی فرش ماشینی بهترین نوع خرید
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi