لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

بهترین روش ست کردن فرش ماشینی با مبل

coordination-carpet-and-sofa.jpg

یکی از موارد مورد توجه در دکوراسیون خانه توجه به اصول زیبا شناسی است . هنگام خرید فرش ماشینی ، باید رنگ و طرح سایر لوازم و وسایل دکوراسیون را مد نظر قرار داد . ایجاد هارمونی و ترکیب رنگ مناسب داشتن بین تک تک اجزا و لوازم منزل ، از ضروریاتی است که اگر درست انتخاب نشود فضا را دل مرده و خسته کننده می نماید .
در میان سیل عظیمی از طرح ها و رنگ های فرش ماشینی ، بی شک انتخاب ترکیب رنگی مناسب و هماهنگ با مبلمان و سایر وسایل دکوراسیون کار آسانی نخواهد بود اما اگر به اصول و نکات مربوطه توجه شود ، می توان به راحتی و به بهترین روش ممکن نسبت به ست كردن فرش با مبل اقدام نمود .
هماهنگی فرش و مبل از ترفندهای دکوراسیون داخلی به حساب می آید . به همین منظور در مقاله قصد داریم تا با ارائه مطالبی مفید در راستای انتخاب بهتر و بهترین روش های ست کردن فرش و مبل به خریداران کمک نماییم .
سوال اساسی این نوشتار این است که بهترین روش ست کردن فرش و مبل چیست ؟
ست کردن رنگ مبل با کدام وسیله منزل ضروری است ؟
اگر بخواهیم در مورد ست کردن رنگ مبلمان به عنوان یکی از وسایل اصلی منزل با سایر ملزومات دکور صحبت نماییم اولین و نزدیک ترین وسیله فرش و پس از آن پرده ها خواهند بود . معمولا فرش و پرده همجوار با مبلمان قرار دارند . از همین رو هماهنگی طرح و رنگ این سه مورد می تواند تاثیر به سزایی در زیباسازی دکور داشته باشد این امر کاملا واضح و مبرهن است اما موضوع اساسی این است که نحوه ست کردن فرش ، مبلمان و ... باید بر چه اساسی شکل بگیرد ؟
روش ست کردن فرش و مبل
توجه به رنگ و طرح مبلمان و کوسن های آن ها از موارد مهم در انتخاب رنگ و طرح فرش ماشینی است . در واقع می توان به این موضوع به عنوان بهترین نکته در ست کردن فرش و مبل اشاره نمود . به عنوان مثال اگر در مبلمان منزل شما از رنگ های گرم و تند استفاده شده است ، در انتخاب فرش باید به سراغ رنگ های خنثی و نهایتا رنگ هایی که تناژ ملایم تری نسبت به رنگ مبلمان دارند رفت . عموما داشتن زمینه و کف پوشی روشن تر از رنگ مبلمان و پرده ها فضا را گرم و دل چسب تر می کند .
در نمونه ای دیگر می توان طرح مبلمان را مثال زد . اگر مبلمانی دارید که در آن از طرح های نسبتا شلوغ و پر کمک گرفته شده است ، بهتر است فرش ساده بدون طرح باشد . استفاده از مبلمان و فرش با طرح های شلوغ ، خصوصا در فضاهای کوچک باعث خستگی و تشویش ذهن خواهد شد . اغتشاشات بصری فضا مستقیما بر روح و روان فرد بیننده تاثیر می گذارد . از همین رو جهت داشتن روانی آرام و خاطری آسوده باید به بهترین روش ست کردن فرش و مبل توجه نمود .
در کل باید فرش و مبلمان دارای طرح و نگاره ای نسبتا هماهنگ با یکدیگر باشند . ایجاد هارمونی رنگ و طرح به هیچ وجه به معنای یکسانی نخواهد بود . پس در ایجاد هماهنگی لوزمی ندارد که طرح و رنگ عینا مشابه باشد .
نکته ی دیگر که لزوم توجه بر آن بر کسی پوشیده نیست ، این است که در دکوراسیون بهتر است پرده ها ساده و با رنگی خنثی انتخاب شوند . انتخاب رنگ زمینه پرده و مبلمان در تعیین ذهنیت بیننده بسیار مهم است .
بهترین اصول ست کردن رنگ مبل با پرده
یکی دیگر از راه های دگرگون سازی دکوراسیون توجه و ایجاد هارمونی بین مبلمان با پرده هاست . از آنجایی که پرده ها قسمت اعظمی از فضا را به خود اختصاص می دهند در دکور نقش مهمی دارند . همچنین باید پرده علاوه بر مبلمان با فرش هماهنگ شود . ست کردن رنگ مبل با پرده ها که از اصول و قواعد مهم به شمار می رود نیازمند رعایت چند نکته ساده اما اساسی است . برای این مورد می توان از رنگ و طرح کوسن ها کمک گرفت . فضایی را تجسم نمایید که در آن پرده ها ، رنگی هماهنگ با مبلمان و یکسان با کوسن ها داشته باشند . این هماهنگی و یکسانی تنها به رنگ و طرح محدود نشده و اگر در انتخاب جنس پارچه هم دقت شود می توان محیطی به نهایت زیبا ساخت . برای مثال اگر جنس مبلمان مخمل است ، نباید از پرده هایی نازک استفاده نمود ، بهتر است جنس پرده شبیه به مخمل باشد . 
استفاده از رنگ های متضاد هم هارمونی خوبی ایجاد خواهد نمود ، خصوصا اگر رنگ ها تیره و روشن انتخاب شوند . نمی توان به سادگی در مورد ست شدن رنگ ها نظر داد باید رنگ های مختلف را در کنار یکدیگر ست نمود و پس از مشاهده در مورد ست بودن یا نبودن هر رنگ تصمیم گرفت .
هر چند این انتخاب به میزان زیادی به سلیقه فرد بستگی دارد . به طور کلی نمی توان قاطعانه در مورد هماهنگی رنگ ها نظر داد ، در کل مشخص است که رنگ های تند در کنار رنگ های خنثی ، یا طرح های شلوغ در کنار طرح های ساده زیبا خواهند بود . این موضوع به خصوص در مورد مبلمان ، پرده ها و فرش ها به عنوان سه عنصر سازنده دکور اهمیت بیشتری خواهد داشت .
بهتر است با در نظر گرفتن فضای معماری و سبک داخلی فضای منزلتان ، مدل ، رنگ و طرح مبلمان را انتخاب کرده و در مورد جزئیات از روش های ست کردن مبل با فرش و پرده کمک بگیرید . نا گفته نماند در انتخاب ها بهتر است ابتدا به سراغ خرید فرش برویم . ست کردن سایر وسایل با فرش کاری آسان تر خواهد بود اما فرش به علت داشتن نگاره های زیاد ، متراژ بالا و تاثیر گذاری بیشتر در دکوراسیون سخت تر با سایر وسایل ست خواهد شد .

ست كردن فرش با مبل, فرش ساده بدون طرح, انتخاب فرش ماشینی, هماهنگی فرش و مبل
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
فرش 1200 شانه 8 رنگ
بافت فرشهای بزرگ پارچه
انواع فرش 1200 شانه
فرش های 700 شانه برای چه مکان هایی مناسب هستند
خرید اینترنتی انواع فرش کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi