لوگوی فرش ماشینی
جستجوی فرش براساس رنگ

فرش ممتاز و فرش درجه یک

first-class-carpet.jpg

خرید کردن اگر باب میل باشد رضایت بخش و موجب مسرت بوده و اگر نتواند نیاز های خریدار را رفع نماید نامناسب و خسته کننده خواهد بود . مسلما خریدی رضایت بخش است که در آن خریدار بتواند متناسب با بودجه خود بهترین کیفیت را خریده و با اعمال سلیقه شخصی زیبا ترین محصول را انتخاب نماید . این موارد هنگامی اهمیت می یابد که محصولی مانند فرش ماشینی دارای عمری چندین ساله بوده و داشتن ظاهر زیبا یکی از کاربردهای آن محسوب شود . فرش های ماشینی اگر کیفیت مناسبی داشته باشند می توانند بالغ بر 30 سال مورد استفاده قرار گرفته و اگر در انتخاب موارد زیبایی شناسی لحاظ شود ، می توانند در دگرگون سازی دکوراسیون به خوبی عمل نمایند . خریداران فرش های ماشینی به دنبال خرید فرش ممتاز و فرش درجه یک هستند و تولید کنندگان با علم به این موضوع همواره در صدد تلاش جهت تولید بهترین ها هستند . مجموعه از ویژگی ها و موارد گفته شده یک  فرش ممتاز را شکل می دهد . با در نظر گرفتن شرایط در هر زمان و مکان انتخاب فرش ممتاز آیتم های متفاوتی به خود خواهد گرفت . مهم ترین مورد هم کاربرد و نوع استفاده از محصول است . برای مثال فرش ممتاز جهت گستراندن در آشپزخانه با فرش ممتاز جهت پوشاندن پذیرایی متفاوت می باشد . اما برخی ویژگی های کلی وجود دارد که رعایت آن ها از سوی تولید کننده می تواند به تولید فرش خوب و درجه یک بیانجامد . ویژگی هایی که هم به ظاهر فرش و هم به کیفیت و باطن فرش مربوط می شود .
در ادامه به بررسی این ویژگی ها پرداخته و بهترین برند فرش ماشینی را معرفی خواهیم نمود . امید است خوانندگان عزیز پس از مطالعه نوشتار بتوانند فرش درجه یک و فرش ممتاز را از سایر محصولات تمیز دهند .
ویژگی های کیفی فرش درجه یک
فرش با کیفیت ، فرشی است که بتواند سالیان دراز مورد استفاده قرار گیرد و پاخورده شود اما ماهیت و شکل ظاهری فرش تغییر نکند و بر اثر شست و شو رنگ ندهد و گره های آن مستحکم باشند . پرزدهی زیاد از درجه ممتازی فرش می کاهد . تمام این موارد از کیفیت الیاف نشات می گیرد . از همین رو می توان گفت فرش با کیفیت محصولی است که الیاف با کیفیتی داشته باشد . فرش های ماشینی که با استفاده از نخ آکریلیک هیت ست بافته شده اند از بهترین و با کیفیت ترین کف پوش ها به حساب می آیند . هر چه درصد خلوص و استفاده از نخ آکریلیک هیت ست شده کم تر باشد ، درجه ممتاز بودن فرش هم کم تر می شود . پس از الیاف آکریلیک ، الیاف پلی استر و پلی پروپلین کیفیت مناسبی دارند . نخ خاب فرش های ممتاز کاشان تماما از آکریلیک هیت ست شده است اما عموما در تولید فرش ، الیاف ترکیبی از اکریلیک و پلی استر مورد استفاده قرار می گیرد . تا اینجا به مهم ترین ویژگی فرش ممتاز کاشان اشاره شد . اما شانه و تراکم هم در کیفیت بی تاثیر نیست . فرش هایی که شانه و تراکم بالایی دارند ، استحکام بیشتری هم خواهند داشت چرا که در آن ها تعداد گره بیشتری بکار رفته است و این تعداد گره ها یعنی قفل کردن شدیدتر نخ خاب به نخ های تار و پود . شانه و تراکم بالا زیبایی فرش را هم تضمین می کند . البته چنین نیست که فرش های پر شانه و پرتراکم قطعا فرش های خوبی هستند اما بنا بر کاربرد در بین فرش هایی که الیاف یکسان دارند ، فرش های 1200 شانه ، دارای استحکام و طول عمر بیشتری خواهند بود .
استفاده از رنگ های مناسب و گذر الیاف از فرایند هیت ست موجب ثبات رنگ و عدم رنگ دهی در هنگام شست و شو خواهد شد . فرایند هیت ست ، فرش را نسبت به شست و شو ، حرارت ، نور آفتاب ، پاخوری ، سایش و ... مقاوم می نماید . فرش های تولید شده توسط برند های کاشان عبور الیاف از فرایند هیت ست به عنوان یک مرحله مهم مورد توجه است .
ویژگی های ظاهری فرش ممتاز کاشان
ظاهر فرش اهمیت خاصی دارد و تفاوت فرش با سایر کف پوش ها در داشتن طرح و نگاره هاست . هر چه ظاهر فرش به روز تر باشد فرش ممتاز تر خواهد بود . عدم بکار گیری طرح های تکراری قاعده ای ست که تولید کنندگان فرش ممتاز در نظر دارند . هر طرحی لیاقت نقش بستن بر فرش های ممتاز کاشان را ندارد . نقوش باید دارای فرهنگ ، اصالت ، منطق و پشتوانه هنری باشند . از این رو نیاز است تا طراحان در کشیدن طرح فرش های ممتاز دقت فراوان به خرج دهند .
همچنین در فرش های ممتاز کاشان هرگز طرح های پر نگاره و شلوغ را با شانه و تراکم پایین تولید نمی کنند چراکه زیبایی و ظرافت نگاره ها به خوبی نمایان نخواهد شد . عموما فرش های 1200 شانه و فرش 1000 شانه دارای طرح های شلوغ و پر از شاخ و برگ بوده و فرش های 700 شانه خلوت تر و دارای نگاره های درشت هستند .
ترکیب رنگ دیگر ویژگی مهم فرش های ممتاز کاشان است . توان هماهنگ کردن رنگ ها با یکدیگر در نقشه های فرش کار دشواری است که فقط از هنرمندان فاخر این عرصه بر می آید . هر چه هارمونی ترکیب رنگ بیشتر رعایت شده باشد ، فرش به معیار های ممتاز بودن نزدیک تر خواهد شد . از طرفی تنوع رنگی و بکار گرفتن تعداد رنگ های بالا نیز ویژگی فرش های ممتاز کاشان است . بکارگیری 8 یا 10 رنگ اصلی در زمینه بینندگان را محصور می نماید .
لازم به ذکر است که انتخاب اصولی ، هماهنگ با فضا و متناسب با کاربرد بسیار مهم تلقی می شود . ممکن است خریدار بهترین و ممتاز ترین فرش موجود در بازار را خریدار نماید اما اگر با فضا هارمونی نداشته باشد برای مثال ابعادی بزرگ تر از ابعاد اتاق داشته باشد یا رنگی متفاوت از سایر وسایل دکور داشته باشد ، نا هماهنگی ایجاد شده بر ممتاز بودن فرش غالب شده و زیبایی محصول زیر سوال می رود .
گروه تولید فرش دیوان بهترین برند فرش های ممتاز در جهان است . درصد بالای صادرات محصول و تعداد زیاد خریداران گواهی بر این ادعا می باشد . محصولات فرش دیوان علاوه بر کیفیت عالی ، ظاهری زیبا و جذاب در قیمت هایی مناسب عرضه می شوند . این برند معتبر ، با عملکرد مناسب توانسته است در بازارهای داخلی و خارجی جایگاه ویژه ای بدست آورده و رضایت مشتریان را جلب نماید . خرید از گروه تولید فرش دیوان به عنوان بهترین برند فرش ماشینی کاشان خریدی مقرون به صرفه ، با کیفیت و رضایت بخش خواهد بود .

فرش ممتاز, فرش درجه یک, فرش با کیفیت, فرش 1200 شانه, بهترین برند فرش ماشینی کاشان
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی کاشان
خرید فرش ماشینی از شهر فرش
فرش ارزان
تولید فرش های ماشینی کاشان با کیفیت و ارزان
فرش های ماشینی 1000 شانه کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi