فرش مدرن

فروشگاه فرش دیوان یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی خرید و فروش فرش مدرن و ماشینی در کشور است.

بهترین و متنوع ترین طرح های فرش ماشینی مدرن را می توانید در این فروشگاه مشاهده کنید.

فرش های مدرن دیوان، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و همین امر سبب رضایت مشتریان از خرید فرش شده است.

کلکسیونی از فرش های ماشینی مدرن و فانتزی در این فروشگاه دیده می شود.

تنوع بالای موجود در این فروشگاه سبب می شود که دست شما برای انتخاب انواع فرش مدرن باز باشد.

دقت داشته باشید که محصولات فرش دیوان همگی از طرح های یونیک و منحصر به فرد هستند.

تک بودن فرش های ماشینی مدرن در فروشگاه دیوان به علت این است که طراحی مدل های فرش ، توسط تیم مجرب طراحی صورت می گیرد.

تمامی محصولات فرش مدرن عرضه شده در فروشگاه دیوان، به صورت مستقیم از کارخانه ارائه می شوند. پس قطعا قیمت تمامی محصولات، قیمت درب کارخانه هستند. همچنین شما می توانید محصولات فرش ماشینی مدرن را از فروشگاه دیوان به صورت ابعاد و اشکال سفارشی تهیه نمایید. برای مثال فرش های گرد مدرن یکی از محصولات قابل سفارش در این فروشگاه اینترنتی است.همچنین این امکان وجود دارد که در سایز های غیر استاندارد، سفارش خود را ثبت کنید.

سفارش با ابعاد و سایز درخواستی شما ثبت می شود و سپس در اختیار واحد طراحی قرار می گیرد.

ارسال فرش فانتزی مدرن در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد. در ضمن ارسال سفارشات فرش ماشینی مدرن بالای 600 هزار تومان، رایگان خواهد بود.

فرش مدرن کاشان

فرش مدرن یکی از انواع فرش های ماشینی به شمار می رود که در انواع مختلف به تولید می رسد. نام دیگر فرش های ماشینی مدرن، فرش فانتزی است. دلیل انتخاب نام مدرن برای فرش هایی از این دست، طراحی و ظاهر آنها است. در واقع اگر اطلاعات در مورد فرش ماشینی داشته باشید، حتما می دانید که فرش های کلاسیک چه فرش هایی هستند.

فرش فانتزی و مدرن در واقع دارای نقشه ای متفاوت با فرش های کلاسیک یا سنتی است. طراحی و ظاهر فرش های فانتزی مدرن تقریبا خیلی با ظاهر فرش های کلاسیک متفاوت است.

در فرش های کلاسیک از اصول خاصی برای طراحی نقشه ها بهره گرفته می شود. برای مثال در فرش های کلاسیک از سبک های ترنج، افشان، خشتی ، شکارگاه و ترکیبی استفاده می شود. در صورتیکه فرش ماشینی مدرن از قالب خاصی برخوردار نیست.

اگر بخواهیم بیشتر توضیح بدهیم، در طراحی فرش های سنتی از یک حاشیه و یک متن اصلی استفاده می شود. طرح نقشه ها، بر اساس حاشیه و متن اصلی صورت می گیرد. همچنین اصولا نقش و نگار های به کار رفته در فرش های سنتی اعم از نقش گل، درخت، بته، شاخه و حیوانات هستند.

بر خلاف فرش های سنتی، طرح های مدرن از قواعد بالا پیروی نمی کنند.فرش مدرن از انواع مختلفی برخوردار است و هر کدام در یک قالب خاصی طراحی می شوند. در ادامه قصد داریم بیشتر به موضوع خرید فرش های فانتزی و مدرن بپردازیم.

خرید فرش مدرن

برای خریدن فرش ماشینی مدرن همیشه دو راه پیش شما است:

 • خرید حضوری فرش ماشینی مدرن

اولین راهی که برای خرید می توانید از آن استفاده کنید، طبیعتا همانطور که می دانید، راه خرید حضوری است.

در راه خرید حضوری شما باید به فروشگاه ها و نمایشگاه های شهر خود مراجعه کنید. اما قیمت فرش های ماشینی در فروشگاه های شهر شما بسیار بیشتر از قیمت درب کارخانه کاشان است.

اگر میخواهید فرش های کاشان را بخرید، طبیعتا باید از نمایندگی های کارخانه، فرش تهیه نمایید. با این حال قیمت های فرش در خود کاشان، بسیار کمتر از قیمت فرش در شهر خود شما است. پس بهتر است سفری به کاشان داشته باشید و خرید فرش های فانتزی یا کلاسیک خود را از این شهر به صورت مستقیم انجام دهید.

قطعا قیمت بهتر و کیفیت تضمین شده، چیزی است که شما را دست پر بر خواهد گرداند.

 • خرید غیر حضوری فرش ماشینی مدرن

فرش فانتزی یا مدرن را می توانید به صورت غیر حضوری هم خریداری نمایید. بهترین راه خرید غیر حضوری، قطعا خرید اینترنتی خواهد بود.

به غیر از خرید اینترنتی که در پیش دارید، می توانید به صورت تلفنی هم محصولات خود را سفارش دهید. قطعا مزیت های خرید حضوری بسیار است و این می تواند شما را قانع کند، به جای خرید حضوری، به خرید غیر حضوری روی آورید. در ادامه بیشتر از خرید اینترنتی صحبت خواهیم کرد.

خرید اینترنتی فرش مدرن

یکی از بهترین روش های خرید فرش فانتزی، روش خرید اینترنتی است. در روش خرید اینترنتی شما نیازی نیست به هیچ عنوان از منزل و یا محل کار خود خارج شوید.

مزایای خرید اینترنتی فرش مدرن؛ عبارتند از:

 • راحتی بیشتر در خرید آنلاین فرش فانتزی :

بدون حضور در ترافیک و شلوغی و بدون نیاز به خروج از منزل و محل کار خرید خود را انجام می دهید!

طبیعتا این امر سبب می شود که بتوانید با آسایش بیشتر به خرید خود بپردازید. در خرید اینترنتی شما در هر مکانی که باشید، فقط نیاز به یک دستگاه متصل به اینترنت خواهید داشت.

فروشگاه های اینترنتی خرید فرش فانتزی و مدرن به صورتی طراحی شده اند که در انواع دستگاه ها بدون مشکل، نمایش داده می شوند. تبلت، موبایل، لپ تاپ، کامپیوتر از انواع دستگاه های رایج برای استفاده از فروشگاه های اینترنتی است. پس وقتی که چای می نوشید و روی مبل لم داده اید، یک فرش میخرید! جالب نیست؟

 • قیمت کمتر در خرید اینترنتی فرش فانتزی :

در خرید اینترنتی، یکی از مولفه هایی که مزیت به شمار می رود، وجود قیمت های کمتر و رقابتی تر است. به این علت که مشتریان ترغیب به خرید اینترنتی شوند، قیمت ها در فروشگاه های اینترنتی بسیار پایین تر است. همچنین برخی از فروشگاه های اینترنتی به این علت که محصولات خود را به صورت مستقیم از کارخانه ارائه می کنند، قیمت های محصولاتشان بسیار پایین تر از قیمت بازار است.

 • تنوع بسیار بالاتر در فروشگاه فرش فانتزی :

در فروشگاه های اینترنتی، محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد. همچنین به این علت که فضای سایت ها، مجازی است، در بارگذاری اطلاعات محدودیت خاصی وجود ندارد. به همین دلیل محصولات بسیار زیادی را می توانند در این فروشگاه ها بارگذاری نمایند. در صورتی که در فروشگاه های حضوری این امکان به علت محدودیت فضا وجود ندارد. حتی اگر یک سوله بزرگ هم برای نمایش فرش اجاره شود، باز هم محدودیت برای قرار دادن فرش ها وجود خواهد داشت.

پس می توانید تنوع طرح و رنگ را در فروشگاه های اینترنتی علی الخصوص، فرش مشاهده نمایید.

 • صرفه جویی در هزینه های خرید فرش فانتزی :

به این علت که بسیاری از هزینه ها در خرید اینترنتی وجود ندارد، شما می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید! برای مثال، برای شما هزینه سوخت وجود ندارد، چون قرار نیست با ماشین به فروشگاه اینترنتی بروید. همچنین هزینه های رفت و آمد وجود ندارد و قطعا در این هزینه هم صرفه جویی خواهید کرد.

 • امکان مقایسه قیمت فرش های فانتزی :

شما می توانید در فروشگاه خرید فرش مدرن، قیمت ها را با یکدیگر مقایسه نمایید. قیمت ها محصولات به صورت واضح در فروشگاه ها بیان می شوند. همچنین نمودار هایی وجود دارند که می توانید با استفاده از آن تغییرات قیمت محصول را از ماه ها گذشته ببینید.

همه محصولات بر اساس دسته بندی ها قیمت گذاری می شوند. شما می توانید این محصولات را بر اساس قیمت دسته بندی کنید. این دسته بندی می تواند شامل گران ترین، ارزان ترین و پر فروش ترین باشد. پس به راحتی قیمت چندین محصول را رصد خواهید کرد. همینطور این امکان دیده می شود که بتوانید 2 محصول را از همه نظر با هم مقایسه کنید.

گزینه ای در فروشگاه ها به خصوص فرش دیوان دیده می شود که با استفاده از آن یک کالا را در اضافه می کنید و سپس با یک محصول دیگر مقایسه می کنید.

قیمت فرش مدرن

قطعا قیمت هر محصول، نمادی از ارزش مادی آن محصول خواهد بود. اغلب اوقات قیمت بالای یک محصول بیانگر این است که با یک محصول خیلی با ارزش روبرو هستیم. برای مثال فرش های دستباف از قیمت بسیار بالایی برخوردارند. فرش های دستباف به این علت که از الیاف مرغوب، هنرمندان متخصص و ایرانی و نقشه های زیبا در آنها استفاده شده است، دارای ارزش بسیاری است، پس طبیعتا قیمت آن بالا خواهد بود.

فرش های مدرن در فروشگاه اینترنتی دیوان، با قیمت معقول به عرضه می رسند. بنابراین قیمت این محصولات نشانگر ارزش واقعی آنها است.

در برخی از فروشگاه ها، قیمت فرش های مدرن بسیار بیشتر از قیمت واقعی آنها است. شاید جالب باشد که دلیلش را بدانید. در برخی از فروشگاه ها با اینکه محصول همان محصول است، قیمت ها بالاتر است، اما چرا؟

 • متفاوت بودن تولید کننده: در صورتیکه تولید کننده متفاوت باشد ( مخصوصا برند باشد ) قیمت ها متفاوت است.
 • واسطه بودن فروشنده: در صورتیکه فروشنده اینترنتی واسطه باشد، قیمت هایی که عرضه می کند بیشتر خواهد بود.

اما در فروشگاه فرش ماشینی دیوان، همه محصولات به صورت مستقیم از کارخانه خود فرش دیوان عرضه می شوند. بنابراین خبری از واسطه گری نخواهد بود. قیمت فرش های مدرن بر اساس مولفه هایی تغییر می کند.

در ادامه میخواهیم به این مولفه ها بپردازیم:

 • تراکم و شانه :

یکی از مهم ترین مولفه هایی که در تعیین قیمت فرش های فانتزی و مدرن تاثیر دارد، تعداد شانه و تراکم است. هر چه تعداد شانه و تراکم افزایش یابد، سبب افزایش قیمت فرش خواهد شد. برای مثال فرش های مدرن 400 شانه دارای قیمت کمتری نسبت به فرش های 500 شانه مدرن هستند.

 • کیفیت الیاف :

کیفیت مواد اولیه به کار رفته در فرش های ماشینی مدرن، قطعا در قیمت نهایی این محصولات تاثیر خواهد داشت. هر چه کیفیت بالاتر باشد، قیمت فرش افزایش خواهد یافت.

گرانترین الیافی که در صنعت فرش ماشینی موجود هستند، الیاف اکریلیک هیت ست و ترک هستند. بعد از آن الیاف پلی استر و سپس الیاف پلی پروپلین قرار می گیرند.

در این صورت می توان گفت فرش های بافته شده با الیاف اکریلیک دارای قیمت بیشتری نسبت به الیاف پلی استر است.

 • کیفیت بافت:

دستگاه های بافنده جدید تر دارای تکنولوژی به روز تری هستند. بنابراین بافت فرش مدرن با دستگاه های جدید تر، سبب می شود که هزینه بیشتری برای تولید فرش شود. قطعا این امر سبب می شود که قیمت نهایی برای فرش ها افزایش یابد.

بستن
مقایسه